Noclegi na koncert Dawida Podsiadły

i

Autor: FB Dawid Podsiadło/Booking screenshot

Wiadomości

Koncert Dawida Podsiadło na Stadionie Śląskim. Ceny "Podsiadło Rooms" odbierają mowę

W nadchodzący weekend - 22 i 23 czerwca w Parku Śląskim wystąpi Dawid Podsiadło. Czołowy artysta na polskiej scenie muzycznej wyprzedał wszystkie bilety na swój koncert. Co oznacza, że w ten weekend do Chorzowa zjedzie się niemal 100 tysięcy osób nie tylko z naszego regionu. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za noclegi w Chorzowie i Katowicach.

Dawid Podsiadło w Chorzowie. Przyjezdni zapłacą krocie za noclegi

W sobotę i niedzielę - 22 i 23 czerwca Stadion Śląski zostanie opanowany przez znanego artystę z Dąbrowy Górniczej. Dawid Podsiadło oczaruje - po raz kolejny - śląską publiczność. Sprzedaż biletów na jego koncert ruszyła w zeszłoroczne wakacje. Wejściówki rozeszły się tak szybko, że artysta ogłosił drugi dzień koncertowy. Ceny biletów zaczynały się od 189 zł.

Najnowsza trasa koncertowa Dawida Podsiadły rozpoczęła się 1 czerwca na bursztynowym stadionie w Gdańsku. 2 czerwca odbyła się powtórka. W najbliższy weekend odbędą się dwa ostatnie koncerty artysty. Muzyk wystąpił już także we Wrocławiu i Poznaniu.

Choć koncerty odbywały się także w innych miastach, to na Stadionie Śląskim nie zabraknie fanów Podsiadły z innych regionów Polski. Niestety ci, którzy zostawili sobie rezerwację noclegów na ostatni moment zapłacą za nie słono. Ceny są kilkukrotnie wyższe w porównaniu z innymi weekendami.

Zobaczcie, jak bawili się fani Dawida Podsiadły w Gdańsku.

Ile kosztuje nocleg w Chorzowie?

Przyjezdni, którzy chcą zarezerwować noclegi w najbliższy weekend, muszą liczyć się z cenami powyżej tysiąca złotych za dwie noce. Przeanalizowaliśmy oferty na jednym z najpopularniejszych serwisów noclegowych i trzeba przyznać, że właściciele hotelów i noclegowni zwietrzyli na koncertach interes i ceny na najbliższy czerwcowy weekend są zdecydowanie wyższe niż w ostatni weekend czerwca 2024 r.

Dla przykładu, pokój dwuosobowy, oddalony od Stadionu Śląskiego o około trzy kilometry bez śniadania, kosztuje 1146 złotych. Dla porównania, ten sam hotel od 28-30 czerwca kosztuje 474 złote. Zatem noclegi w weekend, kiedy na Śląskim wystąpi Podsiadło kosztują ponad dwa razy więcej.

Inny przykład, trzygwiazdkowy apartament w weekend, kiedy na Stadionie Śląskim wystąpi Podsiadło, kosztuje ponad dwa tysiące złotych za dwie noce. Natomiast tydzień później już tylko 700 zł.

Ile kosztuje nocleg w Katowicach?

Sprawdziliśmy też ceny noclegów w stolicy województwa śląskiego. Za najtańszy nocleg na dwie noce w samym centrum Katowic trzeba zapłacić niemal 800 złotych, a za pokój przy ulicy Mariackiej, która jest najpopularniejszym deptakiem Górnego Śląska, trzeba liczyć już niemal tysiąc złotych.

Natomiast tydzień później za ten sam noclegi trzeba zapłacić prawie 300 złotych w centrum miasta, a przy ulicy Mariackiej 400 złotych, czyli także ponad dwa razy więcej.

Co ciekawe, jeden z właścicieli mieszkań postanowił zmienić nazwę swojego noclegu na "Podsiadło Rooms". Pokoje te znajdziemy w Katowicach i trzeba zapłacić za nie w koncertowy weekend ponad tysiąc złotych.

Dawid Podsiadło QUIZ. Jak dobrze znasz przeboje artysty z Dąbrowy Górniczej?

Pytanie 1 z 10
Z jakiego utworu artysty pochodzi ten fragment: "A ja tańczę drugi dzień, mam swój kwadratowy metr"?
Listen on Spreaker.