Dawid Podsiadło

i

Autor: FB Dawid Podsiadło/Stadion Śląśki

Wiadomości

Dwa koncerty Dawida Podsiadło na Stadionie Śląskim. Drogi wokół stadionu zostaną zamknięte

Dawid Podsiadło wystąpi w Parku Śląskim w dniach 22 i 23 czerwca. W związku z tym zarówno zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej oraz zasadach wjazdu do parku. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Kiedy koncert Dawid Podsiadło w Chorzowie?

W sobotę i niedzielę - 22 i 23 czerwca Stadion Śląski zostanie opanowany przez znanego artystę z Dąbrowy Górniczej. Dawid Podsiadło oczaruje - po raz kolejny - śląską publiczność. Sprzedaż biletów na jego koncert ruszyła w zeszłoroczne wakacje. Wejściówki rozeszły się tak szybko, że artysta ogłosił drugi dzień koncertowy. Ceny biletów zaczynały się od 189 zł.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę koncert rozpocznie się o godzinie 20.00, jednak ze względu na szeroką publiczność, fani proszeni są o wcześniejszy przyjazd na stadion.

Koncert Podsiadło w Chorzowie. Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

ZTM poinformował o zmianach w rozkładzie jazdy komunikacji tramwajowej i autobusowej.  Na liniach tramwajowych 0 i 6 realizowane będą dodatkowe kursy. Z kolei na liniach tramwajowych 10, 15, 19 zostaną wprowadzone tymczasowe rozkłady jazdy zwiększające ilość kursów. Dzięki tym połączeniom ułatwione zostaną przejazdy m.in. pomiędzy przystankami Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia.

W sobotę i niedzielę głównym środkiem transportu fanów Podsiadły będzie linia tramwajowa nr 0. Będzie ona kursować od godziny 16:00 co 5 minut, z kolei od 19:00 co ok. 2/3 minuty, natomiast po zakończonym koncercie linia będzie kursowała co ok. 3 minuty.

Niemały problem może spowodować zamknięcie ruchu na ul Chorzowskiej w Katowicach i ul. Katowickiej i Wojska Polskiego w Chorzowie. W związku czym od godz. 17.00 w pobliżu Kotła Czarownic nie będą kursować autobusy. Na stadion będzie można dojechać wyłącznie tramwajem. Wszystkie powyższe informacje, wraz z innymi szczegółami, dostępne są TUTAJ.

Podsiadło na Stadionie Śląskim. Zarząd zmienia zasady wjazdu do Parku Śląskiego

Oprócz zmian wprowadzanych przez ZTM, także Park Śląski zmienia zasady poruszania się na terenie chorzowskiego parku. Oto one:

Strefa Parkingowa Główna – P8 – Wjazd od ul. Chorzowskiej:

  • W dniach 22-23 czerwca 2024 roku, Goście Parku (z wyłączeniem autokarów oraz busów) na wjeździe uiszczać będą zryczałtowaną opłatę parkingową w wysokości 100,00 zł.   Nie będzie możliwości walidacji biletów parkingowych. Klienci restauracji wjeżdżający w tym dniu na teren Parku Śląskiego również są zobowiązani uiścić opłatę. W w/w terminie wjazd możliwy dla posiadaczy zezwoleń uprawniających na wjazd do Parku Śląskiego (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku). Koszt: Autokar 180,00 zł. Busy do 3,5 t 120,00 zł.

 Wjazd do Strefy Parkingowej P9 - Wjazd od ul. Parkowej :

  • W dniach 22-23 czerwca 2024 roku, Goście Parku (z wyłączeniem autokarów) na wjeździe uiszczać będą zryczałtowaną opłatę parkingową w wysokości 100,00 zł.   Nie będzie możliwości walidacji biletów parkingowych. Klienci restauracji wjeżdżający w tym dniu na teren Parku Śląskiego również są zobowiązani uiścić opłatę. W w/w terminie wjazd możliwy dla posiadaczy zezwoleń uprawniających na wjazd do Parku Śląskiego (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku). Koszt: Autokar 180,00 zł. Busy do 3,5 t 120,00 zł.

Wjazd do Strefy Parkingowej P 11 Złota – Wjazd od ul. Złotej:

  • W dniach  22-23 czerwca 2024 roku , Goście Parku   (z wyłączeniem autokarów)   rozliczani będą według stawki godzinowej, zgodnej z Regulaminem Niestrzeżonych Stref Parkingowych. W w/w terminie wjazd możliwy dla posiadaczy zezwoleń uprawniających na wjazd do Parku Śląskiego (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku). Koszt: Autokar 100,00 zł. Busy do 3,5 t 50,00 zł.

Wjazd do Strefy Parkingowej – Wjazd od ul. Bytkowskiej

  • W dniach  22-23 czerwca 2024 roku , Goście Parku   (z wyłączeniem autokarów)   rozliczani będą według stawki godzinowej, zgodnej z Regulaminem Niestrzeżonych Stref Parkingowych. W w/w terminie wjazd możliwy dla posiadaczy zezwoleń uprawniających na wjazd do Parku Śląskiego (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku). Koszt: Autokar 100,00 zł. Busy do 3,5 t 50,00 zł.

Wjazd do Strefy Parkingowej Parkingowej P10 – Wjazd od ul. Siemianowickiej (dedykowany dojazd autokarami):

  • W dniach 22-23 czerwca 2024 roku, Goście Parku (z wyłączeniem autokarów) na wjeździe uiszczać będą zryczałtowaną opłatę parkingową w wysokości 80,00 zł.   Nie będzie możliwości walidacji biletów parkingowych. Klienci restauracji wjeżdżający w tym dniu na teren Parku Śląskiego również są zobowiązani uiścić opłatę. W w/w terminie wjazd możliwy dla posiadaczy zezwoleń uprawniających na wjazd do Parku Śląskiego (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku). Koszt: Autokar 150,00 zł. Busy do 3,5 t 100,00 zł.

Zobaczcie jak przebiegał pierwszy koncert Podsiadły w ramach tegorocznej trasy.

Dawid Podsiadło QUIZ. Jak dobrze znasz przeboje artysty z Dąbrowy Górniczej?

Pytanie 1 z 10
Z jakiego utworu artysty pochodzi ten fragment: "A ja tańczę drugi dzień, mam swój kwadratowy metr"?
Listen on Spreaker.