Koszty udziału w koncercie Dawida Podsiadło

i

Autor: Piotr Tarasewicz/Pixaby

Ciekawostka

Żeby pójść na koncert Dawida Podsiadło w Chorzowie, trzeba wydać znaczną część wypłaty. Policzyliśmy

Choć ceny najtańszych biletów na koncert Dawida Podsiadły zaczynały się od 109 złotych, to za lepsze miejsca i dodatkowe atrakcje trzeba słono zapłacić. Na koszty związane z koncertem nie narzekają mieszkańcy naszego regionu, bo do całości trzeba tylko doliczyć koszty dojazdu. A co z przyjezdnymi fanami artysty? Policzyliśmy, ile będzie kosztować gości spoza Śląska przyjazd na koncert Dawida Podsiadło na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Ile kosztuje bilet na koncert Dawida Podsiadło?

W najbliższy weekend - 22 i 23 czerwca na Stadionie Śląskim publiczność oczaruje Dawid Podsiadło. Występy na Śląsku będą ostatnimi w ramach trasy stadionowej w formule 360. Artysta z Dąbrowy Górniczej po raz kolejny wystąpi przed publicznością pochodzącą głównie z województwa śląskiego. Co ciekawe, sprzedaż biletów na koncerty artysty wystartowała niemal rok temu, a dokładnie w zeszłoroczne wakacje.

Wejściówki rozeszły się tak szybko, że artysta już dzień później ogłosił, że wystąpi dwa razy w Kotle Czarownic. Ceny biletów zaczynały się od 109 złotych w najdalej oddalonych od sceny rzędach. Za miejsca w dobrej lokalizacji, trzeba było zapłacić średnio 259 złotych, natomiast najdroższe bilety VIP (uprawniają do dostępu do cateringu oraz strefy barowej z alkoholem i napojami bezalkoholowymi) kosztowały 599 złotych.

Ile kosztują noclegi w Śląskiem podczas koncertów Dawida Podsiadły?

Oprócz biletu, za który średnio trzeba zapłacić 300 złotych, dochodzą koszty zakwaterowania. Niestety przyjezdni, którzy zostawili sobie rezerwację noclegów na ostatni moment zapłacą za nie słono. Ceny są kilkukrotnie wyższe w porównaniu z innymi weekendami.

Policzyliśmy, ile kosztują noclegi na jednym z najpopularniejszych serwisów i trzeba przyznać, że właściciele hotelów i noclegowni zwietrzyli na koncertach interes - ceny w czwarty weekend czerwca w centrum regionu są zdecydowanie wyższe niż w ostatni weekend czerwca 2024 r.

Dla przykładu, pokój dwuosobowy, oddalony od Stadionu Śląskiego o około trzy kilometry bez śniadania, kosztuje 1146 złotych. Dla porównania, ten sam hotel od 28-30 czerwca kosztuje 474 złote. Zatem noclegi w weekend, kiedy na Śląskim wystąpi Podsiadło kosztują ponad dwa razy więcej.

Natomiast za najtańszy nocleg na dwie noce w samym centrum Katowic trzeba zapłacić niemal 800 złotych, a za pokój przy ulicy Mariackiej, która jest najpopularniejszym deptakiem Górnego Śląska, trzeba liczyć już niemal tysiąc złotych. Natomiast tydzień później za ten sam noclegi trzeba zapłacić prawie 300 złotych w centrum miasta, a przy ulicy Mariackiej 400 złotych, czyli także ponad dwa razy więcej.

Jeden z właścicieli kwater postanowił przechytrzyć innych i zmienił nazwę swojego noclegu na "Podsiadło Rooms". Pokoje te znajdziemy w Katowicach i trzeba zapłacić za nie w koncertowy weekend ponad tysiąc złotych.

Oto zdjęcia:

Woda tylko dla bogaczy na koncercie Dawida Podsiadły

Do kosztorysu trzeba doliczyć także dodatkowe koszty, jak przekąski i napoje w trakcie koncertu. We Wrocławiu, 8 czerwca podczas koncertu artysty z Dąbrowy Górniczej za butelkę wody trzeba było zapłacić aż 10 zł. Jak wyglądały ceny innych produktów? Za zapiekankę dać trzeba było 30 zł, za niewielki popcorn 20 zł. Coca-cola (500 ml) kosztowała 15 zł, a nachosy 25 zł. Jak myślicie, ile mogły kosztować napoje alkoholowe? Przeczytacie o tym tutaj.

Ponadto to osoby, które przyjadą na koncert Podsiadły muszą dodatkowo wydać kilka "groszy" na paliwo. Tu trzeba liczyć się - w zależności od lokalizacji - z kwotami rzędu od 100 do nawet 300 złotych.

Reasumując, koncert artysty nie należy do tanich rozrywek. Podliczając wszystkie koszty wyjazdu na występ Podsiadły dla dwóch osób do Chorzowa, trzeba średnio wydać aż około dwa tysiące złotych. To dokładnie tyle, ile kosztują dwa karnet 4-dniowe na "Open'er Festival" który odbywa się w Gdyni.

Wniosek? Na dobrej jakości rozrywce nie warto oszczędzać. Ewentualnie, można wybrać tańszy odpowiednik - zdjęcia z koncertu Podsiadły są darmowe. Znajdziecie je poniżej.

Dawid Podsiadło QUIZ. Jak dobrze znasz przeboje artysty z Dąbrowy Górniczej?

Pytanie 1 z 10
Z jakiego utworu artysty pochodzi ten fragment: "A ja tańczę drugi dzień, mam swój kwadratowy metr"?
Listen on Spreaker.