Mecalux rozbuduje fabrykę w Gliwicach

i

Autor: Google Maps (printscreen)

Gliwice

Hiszpańska firma rozbuduje fabrykę w Gliwicach. To inwestycja warta 215 mln zł

W Gliwicach powstanie nowa inwestycja. Zrealizuje ją hiszpańska firma, znana na światowym rynku jako jeden z wiodących producentów systemów magazynowania.

Hiszpańska firma zainwestuje w Gliwicach

Mowa o hiszpańskiej firmie Mecalux, która działa na rynku od przeszło pół wieku. Jak dowiemy się z firmowej strony internetowej, Mecalux jest dzisiaj "trzecią co do wielkości firmą na światowym rynku systemów składowania". To równocześnie lider nna rynku hiszpańskim w swojej branży. Firma zajmuje się głównie dostawą kompleksowych systemów magazynowych i informatycznych oraz rozwojem innowacyjnych technologii, odpowiadających na potrzeby współczesnych klientów.

Obecnie w Gliwicach działa już jeden zakład Mecalux. To jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw produkcyjnych. Są tam produkowane m.in. regały paletowe, wyjezdne, przepływowe, półkowe, a także przenośniki paletowe i pojemnikowe. Wszystkie produkty są najpierw projektowane, a następnie produkowane i dostarczane klientom.

Obecnie łączna powierzchnia produkcyjna wynosi 53 500 m2, natomiast wydajność prowadzonych procesów produkcyjnych wynosi ok. 700 ton gotowych produktów dziennie.

Mecalux rozbuduje fabrykę i kupi nowy sprzęt

Teraz firma chce zrealizować w Gliwicach nową inwestycję o łącznej wartości 215 mln zł. Jej celem jest zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu poprzez jego rozbudowę oraz nabycie nowych środków trwałych. 

W ramach inwestycji Mecalux rozbuduje istniejące budynki hal produkcyjnych - chodzi głównie o budynek automatyki magazynowej. Hiszpańska spółka zainwestuje również w zakup nowych urządzeń, takich jak maszyny do cięcia i frezowania, tokarki, stanowiska spawalnicze, wózki widłowe, kompresory i wyposażenie malarni. Wybudowany zostanie także budynek dedykowany dla prac działu technicznego i działów administracyjnych.

We wtorek 18 czerwca dr hab. Rafał Żelazny, prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczył decyzję o wsparciu Mecalux jej prezesowi, Juanowi Maria Santos Veira.