Wiadomości

Gigantyczny zakład powstaje na Śląsku. Zatrudni kilkaset pracowników. Już rekrutują

Fińska grupa Fortaco postanowiła wybudować nową fabrykę w województwie śląskim. Budynek firmy stawiany jest w Knurowie. Polski oddział tej firmy otrzymał decyzję o wsparciu nowej inwestycji przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.

Nowy zakład pracy powstaje w Śląskiem. Zatrudni kilkaset osób

Fińska grupa Fortaco kilka miesięcy temu rozpoczęła budowę polskiego oddziału firmy. Będzie to trzecia lokalizacja firmy w Polsce. Fabryki do tej pory powstały już we Wrocławiu oraz Janowie Lubelskim. Nowy zakład pracy w Knurowie będzie miał powierzchnię ok. 34 tys. metrów. W związku z ogromną powierzchnią zakładu, firma zatrudni do 200 nowych pracowników.

Obecnie trwa rekrutacja pracowników. Wiadomo, że poszukiwani są m.in. maintenance manager, kierownik magazynu, technology engineer oraz production manager.

Zobaczcie w galerii poniżej, jak krok po kroku powstaje fabryka.

Kilkaset nowych miejsc pracy w Śląskiem. Fortaco prowadzi rekrutację

Grupa Fortaco w Knurowie zatrudni niemal 200 nowych osób. Zakład w Knurowie będzie zajmować się wytwarzaniem komponentów stalowych. Co wiemy o fińskiej firmie?

Fortaco to dostawca komponentów dla przemysłu ciężkiego i morskiego, specjalizujący się w rozwiązaniach zeroemisyjnych,modułach i kabinach pojazdów oraz wyrobach stalowych. Grupa prowadzi działalność produkcyjną i technologiczną w Europie i Azji.

Działalność Fortaco w zakresie produkcji stali obejmuje nowoczesne fabryki z najlepszymi w swojej klasie urządzeniami w Finlandii, Estonii, Polsce, na Węgrzech i Serbii oraz oferuje możliwości produkcyjne czołowym światowym klientom OEM (producentów oryginalnego wyposażenia), w tym projektowanie i inżynierię oraz usługi posprzedażowe.

Siedziba firmy Fortaco Group Oy znajduje się w miejscowości Vantaa w Finlandii. Siedziba polskiego oddziału zlokalizowana jest we Wrocławiu, na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego przy ul. Fabrycznej. W stolicy Dolnego Śląska, w tej samej lokalizacji, znajduje się też fabryka tego koncernu oraz Technology Hub Wrocław.

Praca w czasach PRL. Ten QUIZ rozwiążesz, jeśli pamiętasz tamte lata

Pytanie 1 z 10
1. Nie ma chyba pracownika, który nie kochałby wolnych weekendów, jednak do 1973 roku pracowało się nie pięć, a sześć dni w tygodniu. Który dzień był jedynym dniem wolnym od pracy?

Ogromna inwestycja na Śląsku. Kilkaset nowych miejsc pracy

Planowane nakłady inwestycyjne jakie poniesie inwestor na terenie Knurowa przekroczą 24 mln euro. Zakład produkcyjny zlokalizowany na Śląsku będzie miał strategiczne znaczenie dla dalszego wsparcia klientów grupy Fortaco.

Hala produkcyjna ma liczyć 34 tys. m², a koszt budowy to ponad 24 mln euro. To jedna z największych umów najmu na rynku polskim w ostatnich miesiącach. Kluczowym dla wyboru miejsca była bliskość dostawców stali oraz lokalizacja – niedaleka odległość od autostrad A1 i A4. Fabryka w Knurowie będzie specjalizować się w wytwarzaniu komponentów stalowych. Warto podkreślić, że oddział tej firmy otrzymał decyzję o wsparciu nowej inwestycji przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. 

Polska Strefa Inwestycji dba o zrównoważony rozwój całego kraju – dla nas ważne są nie tylko duże miasta wojewódzkie, ale także te średnie i małe. Tylko w tym roku wydaliśmy 42 zgody dla nowych inwestycji na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Firmy te, zadeklarowały utworzenie łącznie 775 nowych miejsc pracy w naszym regionie - podkreśla dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Listen on Spreaker.