Wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik

i

Autor: Facebook/Michał Wójcik Resort sprawiedliwości przekonuje, że nie ugnie się przed bandytami

Michał Wójcik broni ustawy kagańcowej. "Obiecaliśmy, że będziemy naprawiać wymiar sprawiedliwości"

2020-01-28 14:23

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik spotkał się z dziennikarzami w Katowicach. Przed Sądem Okręgowym mówił o tym, że społeczeństwu należy się rzetelna informacja na temat tzw. ustawy kagańcowej, która żadną ustawą kagańcową nie jest. - Wiele jest manipulacji, przekłamań i niezrozumienia w kwestiach dotyczących wymiaru sprawiedliwości - mówił Michał Wójcik w Katowicach.

Michał Wójcik w Katowicach

Wiceminister sprawiedliwości zorganizowało dzisiaj spotkanie z dziennikarzami. Na schodach przed budynkiem Sądu Okręgowego w Katowicach mówił o tym dlaczego tak ważna jest tzw. ustawa kagańcowa. Przekonywał, że zmiany dotyczące Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, a także kwestii postępowań dyscyplinarnych są jednymi z najbardziej istotnych, jakie zostały przeprowadzone.

- To jest to, co obiecaliśmy tak naprawdę społeczeństwu 4 lata temu, że będziemy naprawiali wymiar sprawiedliwości - powiedział Michał Wójcik.

Moment, w którym zorganizował spotkanie z dziennikarzami również nie jest przypadkowy. Do Polski przyjechała dzisiaj wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova, która spotka się z czołowymi politykami, w tym ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro i prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską. Jourova apeluje do polskich władz, żeby prezydent Andrzej Duda nie podpisywał tzw. ustawy kagańcowej. Politycy PiS mają na spotkanie z wiceszefową KE inny plan.

- To jest znakomita okazja, żeby przedstawić nasze racje, nasze argumenty i żeby pokazać na czym tak naprawdę polega ta ustawa. Bo to nie jest ustawa kagańcowa, to jest tak naprawdę skonkretyzowanie tych wszystkich spraw, które dzisiaj w prawie są - mówi Michał Wójcik

Co Klaudia Jachira ma wspólnego ze Śląskiem? Nie uwierzysz!

Pytanie 1 z 10
Klaudia Jachira zagrała w spektaklu na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach. Jaki tytuł miała ta sztuka?