Motoryzacja

W Tarnowskich Górach zostanie otwarte Muzeum Motoryzacji. Zobaczymy tam kilkaset pojazdów

Już za kilka tygodni w Tarnowskich Górach - w dzielnicy Czarna Huta zostanie otwarte długo wyczekiwane Muzeum Motoryzacji. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 500 pojazdów, w tym rowery, rowery z silnikiem, motocykle i samochody.

Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach. Wkrótce otwarcie

Już za kilka tygodni, a dokładnie w lipcu (dokładna data zostanie podana bliżej otwarcia) po kilku latach przygotowań zostanie otwarte Muzeum Motoryzacji. Atrakcja powstała przy ulicy Czarnohuckiej 10. Muzeum powstawało przez kilka lat dzięki uporowi osób znających się na motoryzacji.

W muzeum zobaczymy ponad 500 pojazdów z lat 1817 – 1999. Kolekcja eksponatów obejmuje motocykle, rowery, rowery z silnikami i samochody. Muzeum Motoryzacji  będzie nie tylko obiektem, w którym zobaczymy historię motoryzacji, ale również lokalne centrum wydarzeń związanych z motoryzacją.

Jak zapowiadają organizatorzy, jako pierwsza zostanie otwarta wystawa jednośladów. Dopiero później - pod koniec wakacji zobaczyć będzie można zabytkowe samochody. Bilety będzie można kupić zarówno online, jak i w kasie muzeum.

Muzeum będzie można zwiedzać tylko z przewodnikiem. Powstaną dwie grupy - ogólna i zaawansowana. Z tej pierwszej będzie mógł skorzystać każdy, kto nie ma specjalistycznej wiedzy, natomiast z druga przeznaczona jest dla znawców motoryzacji i pasjonatów.

Przypomnijmy, że muzeum powstało dzięki fundacji enMovigo, która wyremontowała postindustrialny budynek przy ul. Czarnohuckiej 10 w Tarnowskich Górach.

Zobaczcie, jak wygląda Muzeum Motoryzacji od wewnątrz.