Wiadomości

Gwarki 2024. Podano datę święta Tarnowskich Gór. Wiadomo też, kto wystąpi

Już za nieco ponad trzy miesiące w Tarnowskich Górach odbędą się Gwarki. Wiadomo już, że święto miasta odbędzie się w drugi weekend września. Kto wystąpi podczas tegorocznych Gwarków? Poznaliśmy pierwszych artystów.

Gwarki 2024. Poznaliśmy DATĘ święta Tarnowskich Gór, wiadomo kto wystąpi

Co roku wraz z nadejściem wiosny śląskie miasta zaczynają ogłaszać pierwsze szczegóły dotyczące swoich urodzin. W tym roku Bytom z okazji swojego 770-lecia jako pierwszy zaanonsował występy artystów. Z powodu okrągłego jubileuszu mieszkańcy mogli zagłosować na kilku spośród kilkudziesięciu zaproponowanych artystów. Głosowanie dobiegło końca, a na Dniach Bytomia będziemy mogli posłuchać m.in. Bajmu, Kultu, Smolastego, Nocnego Kochanka czy też Julii Żugaj.

Natomiast w przypadku Tarnowskich Gór, ze względu na to, że dni miasta odbędą się dopiero we wrześniu nie jest znana jeszcze pełna lista artystów. Mimo odległego terminu udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że święto Tarnowskich Gór odbędzie się w dniach 6-8 września, a na scenie wystąpią Bryska i Andrzej Piaseczny. Natomiast nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że 8 września wystąpi też T.Love.

O wykonawcach, którzy wystąpią na Gwarkach 2024 nic jeszcze nie wiemy. Jak tylko opublikowany zostanie oficjalny program, na pewno przedstawimy Państwu całą ich listę - czytamy na oficjalniej stronie Gwarków.

Jak przekazała redakcji Eska.pl Ewa Kulisz, rzeczniczka prasowa tarnogórskiego magistratu, urząd jest w trakcie podpisywania umów z wykonawcami, w związku z tym nie może zdradzić pełnej listy artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Gwarkach.

Choć nie jest znany jeszcze harmonogram wydarzenia, to ubiegłoroczne Gwarki możecie zobaczyć na zdjęciach. Sprawdźcie, jak wyglądało święto Tarnowskich Gór we wrześniu 2023 roku.

Listen on Spreaker.