Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

i

Autor: From The Sky

Ranking

Tworzymy ranking śląskich cudów XXI wieku. Zgłoś swój pomysł i głosuj!

Zapraszamy do zabawy. Wspólnie z Czytelnikami naszego serwisu eska.pl/slaskie chcemy stworzyć ranking śląskich cudów XXI wieku. Zgłaszajcie swoje pomysły i głosujcie!

Z czym kojarzy się Śląsk i województwo śląskie? Z aktywnymi ludźmi, piękną architekturą, smaczną kuchnią i nowoczesnym przemysłem i usługami. Region w ostatnich latach gwałtownie się zmienia i rozwija. Kopalniane szyby i kominy fabryczne odchodzą w przeszłość. W ich miejsce powstają parki, nowe osiedla, centra handlowe i firmy wykorzystujące innowacyjne technologie.

Głosowanie na Nowe Cuda Śląskie 2024 rozpoczęte. Kliknij TUTAJ

Z czego słynie województwo śląskie?  

Każdy z nas jest w stanie wymienić takie śląskie cuda jak Spodek, jedyny w Europie takiej wielkości śródmiejski Park Śląski, romantyczne góry Jury i Beskidów. Są wyjątkowe i zasługują na odkrywanie.

W naszej akcji szukamy jednak Nowych Cudów Śląskich. Takich, które powstały w XXI wieku. Jakich?

Jakie są Nowe Cuda Śląskie?

To konkretne inwestycje, odmieniające pracę i życie mieszkańców, atrakcje turystyczne, wydarzenia kulturalne, naukowe i biznesowe, a także konkretne osoby, które wpływają na nasze życie. Dlatego pytamy Was o to, z czego i kogo jesteśmy dumni na Śląsku? Co zmieniło się w regionie na plus? Co nowego wpłynęło na jakość życia mieszkańców? Jaka inwestycja była najbardziej potrzebna? Jaka atrakcja turystyczna jest najlepsza?  

Jak wybierzemy Nowe Cuda Śląskie?

Bardzo liczymy na Waszą aktywność. Przesyłajcie swoje zgłoszenia na adres redakcja.slask@eska.pl. Możecie również przesyłać Wasze propozycje poprzez nasz fanpejdż na Facebooku Śląsk Projekt Miasto

Na dobry początek proponujemy i poddajemy pod Wasz osąd takie nowe cuda:  

  1. Festiwal muzyki alternatywnej OFF Festival
  2. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
  3. Muzyk, raper, twórca Miuosh

Zobacz zdjęcia

Terminy zgłoszeń akcji

Na Wasze zgłoszenia czekamy do wtorku 28 maja. 

Następnie zgłoszenia poddamy pod głosowanie Czytelników i Użytkowników eska.pl/slaskie Ostateczne wyniki naszej akcji ogłosimy 10 czerwca  

Stwórzmy wspólnie ranking nowych śląskich cudów. Zapraszamy do zabawy.

Ciekawostki o Śląsku QUIZ Sprawdź, czy znasz zaskakujące fakty

Pytanie 1 z 14
Oblaty to tradycyjny śląski przysmak. Wypiekany jest w: