Wypadek na hałdzie w Radlinie

i

Autor: WIOŚ Katowice/ FB Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Wiadomości

Tragiczny wypadek na hałdzie przy KWK Marcel w Radlinie. Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciężarówkę

Do zdarzenia doszło 13 marca. Na hałdzie znajdującej się przy KWK Marcel w Radlinie zginął mężczyzna przygnieciony przez pojazd ciężarowy. Na miejsce wezwano wszystkie służby ratunkowe, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Śmiertelny wypadek na hałdzie w Radlinie. Nie żyje mężczyzna

Do zdarzenia doszło w środę, 13 marca. Przed godziną 17.00 na terenie hałdy pokopalnianej przy Kopalni Węgla Kamiennego Marcel w Radlinie zginął mężczyzna.

Podczas pracy na hałdzie przewrócił się samochód ciężarowy. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem wypadł z niego i został przygnieciony, poniósł śmierć na miejscu - informuje Śląski Urząd Wojewódzki.

Natomiast Sebastian Bauer, rzecznik prasowy prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Wodzisławiu Śląskim przekazał, że po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że pod kabiną samochodu ciężarowego leżał mężczyzna. Po podniesieniu kabiny i wydobyciu tej osoby spod pojazdu, okazało się, że mężczyzna nie ma funkcji życiowych.

Służby od razu przystąpiły do RKO.

Na miejsce wezwano również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.