Tak działa policyjna grupa SPEED. Zobaczcie wideo z zatrzymania kierowcy w Dąbrowie Górniczej [FILM Z AKCJI]

2020-01-14 11:59

Policyjna grupa SPEED, która od kilku miesięcy działa na drogach województwa śląskiego ma pełne ręce roboty. Ostatnio policjanci ze specgrupy prowadzili pościg za dwoma piratami drogowymi w Dąbrowie Górniczej. Jeden z nich dozwoloną prędkość o 65 km/h w obszarze zabudowanym, natomiast drugi nic sobie nie robił z sygnalizacji świetlnej. Zobaczcie to na filmie.

Tak działa policyjna grupa SPEED

Policyjna specgrupa zajmująca się zwalczaniem niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym działa w naszym województwie od kilku miesięcy i cały czas ma ręce pełne roboty, bo piratów drogowych w naszych miastach nie brakuje. W skład grupy wchodzi 52 policjantów - mundurowych z drogówki, mających specjalistyczne przeszkolenie z obsługi wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, oraz stróże prawa z wydziałów prewencji, kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością KWP w Katowicach.

Kierowcy niestety cały czas łamią przepisy. Tylko w grudniu 2019 roku policjanci ze specgrupy odnotowali 4816 naruszeń przepisów drogowych. Aż 3124 dotyczyło przekroczenia prędkości, w tym w 85 kierowców przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h. Większość kierowców, bo aż 2661 zostało ukaranych mandatami karnymi, głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mundurowi zatrzymali kierowcom 62 prawa jazdy oraz 221 dowodów rejestracyjnych.

Już w pierwszym tygodniu tego roku specgrupa z dąbrowskiej komendy namierzyła kolejnych piratów drogowych.

Pierwszy kierowca został zatrzymany w miniony czwartek na ulicy Sobieskiego w ich ręce wpadł kierowca forda, który przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h w obszarze zabudowanym. 39-letni mieszkaniec Będzina został ukarany 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Z kolei w niedzielę w Dąbrowie Górniczej, na drodze krajowej nr 94 stróże prawa zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Na konto 26-latka wpadło 6 punktów karnych i nałożony został mandat w wysokości 500 złotych za przejazd na czerwonym świetle.

Zobaczcie film z akcji policjantów z grupy SPEED