Znak roboty drogowe

i

Autor: EsbenS / pixabay.com

Katowice: Miała być przebudowa węzła na DK81 i zmiana organizacji ruchu. Wykonawca zmienił jednak koncepcję

2020-01-14 9:42

jeszcze wczoraj informowaliśmy o tym, że od 15 stycznia nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie węzła drogowego w Katowicach Piotrowicach. Wykonawca miał przystąpić do kolejnego etapu prac na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej. Dzisiaj okazało się, że wykonawca zmienił koncepcję, a planowane wprowadzenie zmian w organizacji ruchu zostaje odwołane.

Remont węzła na DK81 w Katowicach. Wykonawca zmienił koncepcję

Katowicki magistrat poinformował dzisiaj rano (14 stycznia), że planowane wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na węźle DK81 w Piotrowicach zostaje odwołane. Jeszcze wczoraj w komunikacie miasta mogliśmy przeczytać, że od 15 stycznia będzie zmiana organizacji ruchu polegająca za zawężeniu ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Małachowskiego do ul. Kościuszki. Skąd ta nagła zmiana i odwołanie podanej do wiadomości dzień wcześniej decyzji? Wszystko przez zmianę koncepcji projektowanej kanalizacji deszczowej.

- O nowym terminie prac kanalizacyjnych poinformujemy Państwa zaraz po jego ustaleniu przez wykonawcę - poinformowała Ewa Lipka z katowickiego magistratu.

Co to oznacza dla kierowców? Jeszcze przez jakiś czas na tym newralgicznym miejscu zostanie stara organizacja ruchu, co oznacza że nie będzie dodatkowych utrudnień. To dobra informacja, ale pamiętajmy, że prace na skrzyżowaniu ulic Kościuszki (DK81) i Armii Krajowej są nieuniknione.

Szerzej o pracach na węźle DK81 oraz na pracach przy DK86 piszemy TUTAJ.

QUIZ. Znasz polskie przysłowia jak własną kieszeń? Komplet punktów pewny jak w banku?

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: Na pochyłe drzewo...