Sasin: Województwo śląskie nie będzie odizolowane od reszty kraju. Minister zdementował medialne rewelacje i podal liczbę zakażonych górników

i

Autor: Śląski Urząd Wojewódzki

Sasin: Województwo śląskie nie będzie odizolowane od reszty kraju. Minister zdementował medialne rewelacje i podal liczbę zakażonych górników

2020-05-13 7:17

Najpóźniej do czwartku w województwie zostanie przeprowadzonych 15 tysięcy testów na obecność koronawirusa wśród górników. Do tej pory przeprowadzono ich 10 tysięcy. Jak wykazały badania u prawie 800 górników wykryto COVID 19. Więcej na slask.eska.pl

Górnicy w 97 procentach przechodzą chorobę bezobjawowo – taką informację przekazał wicepremier Jacek Sasin po posiedzeniu sztabu kryzysowego w Katowicach.

Koronawirusa wykryto do tej pory też u ponad 650 osób z najbliższej rodziny górników. Spośród 800 górników zakażonych COVID 19, zaledwie 26 osób wymaga hospitalizacji.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zapewnia, że śląskie szpitale są przygotowane na przyjęcie górników.

- Mamy prawie 500 miejsc w izolatoriach. W tej chwili przebywa w nich niecałe 100 osób, z czego 41 to osoby pracujące na terenie kopalni - przekazał Wieczorek.

Sonda
Czy na Śląsku odmrażanie gospodarki powinno być wolniejsze?

Wicepremier Jacek Sasin odniósł się także do plotek, które od kilku dni pojawiają się w mediach. „Województwo śląskie nie będzie odizolowane od reszty kraju. Dementuję te informację.”

Przypomnijmy, że to właśnie kopalnie są nowym ogniskiem koronawirsa w Polsce. Do tej pory wstrzymano prace w czterech kopalniach. To Murcki Staszic, Kopalnia Jankowice, Sośnica i Bobrek.


Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 235 przypadkach COVID 19, aż 204 przypadki dotyczą województwa śląskiego.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim