Mecz Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok zakończył się jednobramkowym remisem

i

Autor: PHOTO ART SERVICE

Sport

Piast Gliwice zremisował z liderem Jagiellonią Białystok. Kibice stanęli na wysokości zadania

W sobotni wieczór na stadionie przy Okrzei piłkarze Piasta Gliwice zmierzyli się z Jagiellonią Białystok. Goście wchodzili na murawę pod ogromną presją. Jeszcze kilka godzin wcześniej były nadzieje na to, że wygrana w Gliwicach zapewni Jagiellonii tytuł mistrza Polski. Wszystko zmieniła wygrana Śląska Wrocław nad Radomiakiem Radom. By odzyskać pozycję lidera, Jaga musiała zakończyć spotkanie z punktami na koncie.

Mecz Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok

W sobotę 18 maja o godz. 20 na stadionie przy ul. Okrzei w Gliwicach rozegrany został mecz 33. kolejki PKO Ekstraklasy między Piastem Gliwice a Jagiellonią Białystok.

Nie da się ukryć, że goście weszli na murawę pod ogromną presją. Dotychczas Jaga była liderem tabeli i gdyby spełnił się najlepszy scenariusz, piłkarze wróciliby do domu z gwarancją tytułu mistrza Polski. Spełnił się jednak scenariusz najgorszy - Śląsk Wrocław pokonał Radomiaka Radom i awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Wtedy stało się jasne, że Jagiellonia musi zapunktować, by odzyskać straconą pozycję.

Tymczasem kibice Piasta Gliwice wierzyli, że dobra passa ukochanej drużyny będzie trwać i ze spotkania z Jagą wyjdzie zwycięską ręką. Dlatego przed meczem się zmobilizowali i szczelnie wypełnili trybuny na stadionie przy Okrzei. To głównie dzięki nim sobotni mecz okazał się frekwencyjnym sukcesem. Choć należy dodać, że do Gliwic przyjechało blisko 2 tys. kibiców Jagi, świetnie przygotowanych do dopingowania swojej drużyny. Wzięli ze sobą flagi, szaliki i race.

Pierwsza połowa meczu upłynęła dosyć spokojnie, żeby nie powiedzieć nudnie. Emocje zaczęły buzowaćdopiero w drugiej części spotkania. W 77. minucie Piast objął prowadzenie i Michael Ameyaw trafił gola. Jagiellonia długo nie potrafiła odrobić tej straty. I gdy już wydawało się, że spotkanie wygrają gospodarze, do piłki dorwał się Jesus Imaz i wyrównał wynik. Tym samym mecz między Piastem Gliwice i Jagiellonią Białystok zakończył się remisem 1:1.

W naszej galerii zobaczysz zdjęcia z meczu Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok.