Strażnicy miejscy i policjanci znaleźli martwe kozy

i

Autor: SM Gliwice

Martwe zwierzęta znalezione w lesie w Gliwicach. Ktoś się nad nimi znęcał?

2020-01-14 9:05

Do nietypowej interwencji strażników miejskich i policji z Gliwic doszło wczoraj, 13 stycznia. Służby dostały zgłoszenie o tym, że jakiś mężczyzna ciągnie na sznurku martwą kozę. Gdy strażnicy przybyli na miejsce zobaczyli zwłoki aż dwóch zwierząt. Żadnego mężczyzny jednak tam nie było. Sprawę bada policja.

W Gliwicach znaleziono martwe kozy

Do makabrycznego znaleziska doszło w Gliwicach. Jak poinformowała straż miejska z tego miasta, w niewielkim lasku oddalonym od zabudowań mieszkalnych, funkcjonariusze znaleźli dwa truchła. To były martwe kozy.

- Dostaliśmy zgłoszenie, że widziany był mężczyzna, który ciągnie na sznurku martwą kozę. Funkcjonariusze udali się na miejsce i zastali tam ciała dwóch martwych zwierząt - wyjaśnia Bożena Frej z gliwickiej straży miejskiej. - Sprawę przekazaliśmy policji - dodaje.

Całe zajście potwierdza gliwicka policja. Jak mówi podinspektor Marek Słomski, funkcjonariusze sprawdzą czy doszło do przestępstwa.

Z tego co wiem sprawca został już ustalony. Teraz trzeba będzie ustalić czy doszło do znęcania się nad zwierzętami, co jest przestępstwem. Ale nawet jeśli nie, to już samo porzucenie martwego truchła zwierzęcia jest wykroczeniem - wyjaśnia rzecznik gliwickiej policji.

Sonda
Czy wiesz, jak zareagować, gdy poczujesz wstrząs podłoża?