Żorzanka została mistrzynią świata juniorów w Pole Dance!

i

Autor: fot. Katarzyna Knapczyk/UM Żory

Sport

Łucja z Żor została mistrzynią świata juniorów w pole dance!

Łucja Knapczyk, uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 8 w Żorach, może się pochwalić ogromnym sukcesem. Nastolatka wywalczyła złoto podczas Mistrzostw Świata Pole Art World Championship 2023 w Barcelonie.

Łucja z Żor jest mistrzynią świata w pole dance

Na zawody do Hiszpanii przyjechało w sumie 300 zawodników z 42 krajów, rywalizujących w 12 kategoriach. W swojej konkurencji Łucja zmierzyła się z 11 tancerkami Grecji, Słowenii, Włoch, Polski czy Węgier i okazała się najlepsza.

Łucja z Żor ma ambitne plany

Ale ambitna żorzanka nie osiadła na laurach. Teraz Łucja przygotowuje się do Mistrzostw Polski Federacji POSA w sekcji Elite, które odbędą się we wrześniu we Wrocławiu. Jej cel jest jasny - kwalifikacja na mistrzostwa świata w sekcji Elite. W tych prestiżowych zawodach biorą udział najlepsi pole dancerzy ze wszystkich kontynentów.

Czym jest pole dance?

Pole dance to rodzaj aktywności fizycznej, który łączy ze sobą taniec, akrobatykę i sztukę przy wykorzystaniu pionowego, metalowego drążka. Odmiana pole dance art., w której specjalizuje się Łucja, wymaga umiejętności akrobatycznych i precyzji.

Poniżej publikujemy występ Łucji Knapczyk podczas Pole Dance Show 2023.