Łukasz Zaczyk z Chorzowa mistrzem Polski U18 w biegu na 600 m

Autor: UM Chorzów/FB

Łukasz Zaczyk z Chorzowa mistrzem Polski U18 w biegu na 600 m. Ustanowił nowy rekord!

2024-02-13 7:50

Chorzowianin, zawodnik MKS - MOSM Bytom i uczeń V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej w Bytomiu Łukasz Zaczyk zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski U18 na dystansie 600 m.

Nowy, biegowy rekord Polski w kategorii U18 dla chorzowianina!

Wielki sukces Łukasza Zaczyka, chorzowianina, zawodnika MKS - MOSM Bytom i ucznia V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej w Bytomiu w Halowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w KGHM Ślęza Arena we Wrocławiu.

Z czasem 1:18.98 wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Polski U18 na dystansie 600 m. W biegu finałowym ustanowił nowy rekord Polski,  jest to też najlepszy tegoroczny wynik w Europie.

Drugi na mecie był Michał Tomalczyk (1:23.08), a trzeci Iwo Urbanowicz (1:23.11).

Na dystansie 800 metrów w biegu kobiet U20 najlepsza była z kolei Jagoda Bochenek (2:08.56), która minimalnie pokonała Oliwię Bełczew (2:08.86). Brązowy medal zdobyła Lena Suchowolak – 2:09.47.

Quiz. Jak dobrze pamiętasz serię „Rambo”? Te filmy to klasyki kina akcji!