Kwiaty, dmuchańce i turystyka - trwają targi w Parku Śląskim. Miłośnicy roślin będą zachwyceni

i

Autor: Photo Art Service Kwiaty, dmuchańce i turystyka - trwają targi w Parku Śląskim. Miłośnicy roślin będą zachwyceni

Wydarzenia

Kwiaty, dmuchańce i turystyka - trwają targi w Parku Śląskim. Miłośnicy roślin będą zachwyceni

Przez cały weekend w Parku Śląskim trwają Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów i Parkowy Kiermasz Kwiatowy. Obie imprezy dosłownie sąsiadują ze sobą, więc za jednym zamachem można dowiedzieć się wiele o atrakcjach nie tylko regionu śląskiego, a przy okazji nabyć unikatowe rośliny. No i jest sporo atrakcji dla dzieci.

Święto kwiatów w Parku Śląskim. Co tam znajdziemy?

Wraz z piękną pogodą Park Śląski przygotował sporo atrakcji dla mieszkańców województwa śląskiego. Można wręcz powiedzieć, że w ten weekend nikt nudzić się tam nie będzie. Od piątku, 24 maja, do niedzieli 26 ma trwa tam Parkowy Kiermasz Kwiatowy, bardziej znany „Święto Kwiatów” lub „Wystawa Kwiatów i Ogrodów”. To wydarzenie ma wieloletnią tradycję i choć nazwa się zmieniała, to główne założenie imprezy już nie. To najlepsze miejsce, aby znaleźć wyjątkowe rośliny do domowych ogrodów. A że w niedzielę jest Dzień Matki, to też dobra okazja do celebracji tego święta w otoczeniu kwiatów.

Poza stoiskami wystawowymi są też występy sceniczne oraz warsztaty rękodzielnicze. W sobotę, 25 maja wystawcy będą do godz. 20. W niedzielę będzie można ich spotkać w godzinach 10 – 18. Zobaczcie, co tam znajdziecie. 

Parkowy Kiermasz Kwiatowy w Parku Śląskim ZDJĘCIA

Święto turystyki w Parku Śląskim

Obok Święta Kwiatów trwa święto turystyki, czyli Targi Turystyki Weekendowej "Atrakcje Regionów", które odbywają się w tym samym miejscu, czyli na Dużej Łące obok hali Kapelusz. To gratka dla osób, które kochają spędzać aktywnie wolny czas. Tu poznamy ciekawe oferty turystyczne województw, miast, powiatów i gmin. Wydarzenie nie ogranicza się tylko do folderów czy map z najciekawszymi szlakami rowerowymi. To też miejsce, gdzie rzeczowo dowiemy się o najciekawszych i niekoniecznie szeroko znanych miejscach, które możemy zwiedzić nawet w jeden weekend. 

Na gości oprócz bogatej oferty wypoczynkowej czekać będą różnorodne atrakcje – spotkania z ciekawymi ludźmi, występy kapeli góralskiej prezentującej kulturę i folklor Beskidu Śląskiego i Żywieckiego oraz warsztaty naukowe i rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych. Wśród atrakcji są m.in. seans w kinie 5D, czarownica z Łysej Góry, magiczne warsztaty tworzenia lodów, pokaz kowalstwa artystycznego czy występy górali. 

W sobotę możemy zwiedzać stoiska do godz. 19, a w niedzielę będą czekać na odwiedzających w godz. 11-16. 

Dopełnieniem powyższych wydarzeń jest zlot dmuchańców w Parku Śląskim. Oprócz warsztatów i zajęć edukacyjnych, dla dzieci czekać będą nowoczesne, dmuchane tory przeszkód w ramach Zlotu Dmuchańców.