Te zdjęcia to najlepsza reklama Daisy Days w Pszczynie. Zobaczcie, jak tam jest magicznie!

i

Autor: Frantki Wędrowniczki - Śląskie, okolice i dalej Te zdjęcia to najlepsza reklama Daisy Days w Pszczynie. Zobaczcie, jak tam jest magicznie!

Wydarzenia

Te zdjęcia to najlepsza reklama Daisy Days w Pszczynie. Zobaczcie, jak tam jest magicznie!

W piątek oficjalnie rozpoczęto jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Pszczynie i na Śląsku - Daisy Days. 11. już edycja ponownie zabierze turystów w świat nie tylko historii miasta, ale też natury, kultury i rozrywki. O tym, że to niezwykłe wydarzenie, niech świadczą poniższe zdjęcia wykonane w czasie jednego z eventów na Pszczyńskim Rynku.

Fantastyczne zdjęcia z Daisy Days w Pszczynie

Do końca weekendu w Pszczynie będzie trwać święto Księżnej Daisy, czyli Daisy Days. Po raz pierwszy jej święto obchodzono w w 2012 roku. W piątek, 24 maja uroczyście otwarto 11. edycję tego święta, która niemal w całości odbywa się na pszczyńskim Rynku. 

Na rynek wróciły pięknie zaaranżowane ogrody, które nocą prezentują się niezwykle efektownie, a strefa artystyczna została wzbogacona m.in. o ruchome sceny i pokaz "Światłoformy", czyli galerię sztuki, którą można oglądać na pięknych budynkach rynku w Pszczynie. O tym, że zwłaszcza nocna część Daisy Days i niezwykła galeria sztuki na budynkach wprowadza nutę magii do całego wydarzenia, niech świadczą zdjęcia, które zostały wykonane i zaprezentowane na fanpage'u Frantki Wędrowniczki - Śląskie, okolice i dalej. 

Strona Frantki Wędrowniczki - Śląskie, okolice i dalej poświęcona jest odkrywaniu ciekawych miejsc w województwie śląskim i okolicach. Każda wyprawa, nawet w te najbliższe zakątki, okraszona jest pięknymi zdjęciami i opisami, dzięki którym można dosłownie poczuć miejsce, które odwiedzili. W ciągu ponad dziesięciu lat - bo tyle istnieje tak ich fanpage, jak i blog internetowy, odwiedzili wiele miejsc w naszym regionie i nie bez przesady można powiedzieć, że ich blog jest tak naprawdę świetnym przewodnikiem po atrakcjach województwa śląskiego i okolic. 

Program Daisy Days 2024‬:Parady, koncerty i kino na rynku

Sobota na rynku w Pszczynie prezentuje się bardzo ciekawie. Do godz. 20 będzie trwać wystawa grodów pokazowych „Ogrody Daisy”, a wraz z nim kiermasz ogrodniczy. W tym dniu będzie też m.in. koncert gitarowy Bogdana Szymury, koncert “Melodie Świata – od arii do piosenki”, kino na rynku z pokazem filmu "Dream Scenario" z Nicolasem Cage'm i oczywiście "Światłoforma", czyli galeria sztuki na miejskich budynkach. 

Daisy Days, sobota 25 maja na rynku w Pszczynie:

 • godz. 09:00 - 20:00 - Wystawa ogrodów pokazowych „Ogrody Daisy”
 • godz. 09:00 - 20:00 - Kiermasz ogrodniczy
 • godz. 10:00 - 15:00 - Instrumentalna muzyka gitarowa – Bogdan Szymura
 • godz. 15:00 - 19:00 - Z pasją o Ogrodach, czyli porady Marka Jezierskiego - prowadzącego program „Rok w Ogrodzie” w TVP
 • godz. 16:00 - 17:30 - Starty uczestników XVI Książęcej Gry Miejskiej
 • godz. 19:30 - 21:00 - “Melodie Świata – od arii do piosenki” - arie i duety miłosne z operetek, musicali i filmów - Zespół instrumentalny “M de Silesia” pod dyrekcją Wojciecha Barczyńskiego oraz soliści: Agnieszka Bochenek-Osiecka - sopran, Michał Borkowski - tenor
 • godz. 21:30 - Kino na rynku – „Dream scenario” (2023) komedia, dramat
 • godz. 21:30 - do 23:00 - „ŚWIATŁOFORMA” - galeria sztuki na rynku

Poza rynkiem zaplanowano wydarzenie w Herbaciarni Daisy w parku zamkowym, gdzie odbędzie się „Mój ostatni bal” - monodram oparty na pamiętnikach Księżnej Daisy von Pless. Początek o godz. 17:30. 

Niedziela na rynku w Pszczynie będzie stała pod znakiem parady konnej wokół rynku w ramach Majówki Konnej, której główna część odbywa się do godz. 18 w parku zamkowym. Na rynku odbędą się też koncerty, w tym zespołów z USA. Na ul. Piastowskiej odbędzie się natomiast  Festiwal Pszczyńskich Organizacji Pozarządowych.

Daisy Days, niedziela 26 maja na rynku w Pszczynie:

 • godz. 09:00 - 20:00 - Wystawa ogrodów pokazowych „Ogrody Daisy”
 • godz. 09:00 - 20:00 - Kiermasz ogrodniczy
 • godz. 14:00 - 14:15 - Występ laureata I nagrody Konkursu Piosenki Poetyckiej SENTYMENTY
 • godz. 14:15 - 15:30 - Występ wokalistów ze Studia Piosenki VoicePless pod kierunkiem Barbary Brody-Malon
 • godz. 16:00 - 16:45 - Parada konna wokół rynku w ramach Majówki Konnej
 • godz. 17:00 - 19:00 - Koncert Von Promnitz Tour - występ zespołów z USA
 • godz. 19:00 - Zakończenie Daisy Days 2024
 • godz. 21:30 - do 23:00 - „ŚWIATŁOFORMA” - galeria sztuki na rynku

Niedziela 26 maja w parku zamkowym:

 • godz. 09:00 - 18:00 - Majówka Konna - prezentacje jeźdźców, konkursy zręcznościowe, konkursy powożenia bryczkami, przejażdżki konne dla dzieci i bryczkami

Niedziela 26 maja na ul. Piastowskiej w Pszczynie:

 • godz. 11:00 - 17:00 - Festiwal Pszczyńskich Organizacji Pozarządowych - prezentacja działalności i dorobku organizacji pozarządowych z terenu Pszczyny, warsztaty artystyczne i zabawy

Ciekawostki o Śląsku QUIZ Sprawdź, czy znasz zaskakujące fakty

Pytanie 1 z 14
Oblaty to tradycyjny śląski przysmak. Wypiekany jest w: