oszustwo piekary

i

Autor: Pixaby

Oszustwo

Kolejne oszustwo sposobem na policjanta. Starsza piekarzanka straciła 100 tysięcy złotych

Oszuści po raz kolejny uderzyli w Piekary Śląskie. Tym razem ich ofiarą padła 64-letnia kobieta. Piekarzanka myśląc, że rozmawia najpierw z pracownikiem banku, a następnie z funkcjonariuszem CBŚ, przelała im blisko 100 tysięcy złotych.

Piekary Śląskie. Kobieta przelała oszustom 100 tysięcy złotych

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów w Piekarach Śląskich. Przestępcy podali się za pracownika banku oraz funkcjonariusza policji. 64-letnia mieszkanka Piekar Śląskich odebrała telefony od osób podających się za pracowników banków, którzy przekazali informację, że ktoś próbował wziąć pożyczkę na jej dane.

Po chwili kolejny z oszustów, tym razem podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji, potwierdził wersje fałszywych pracowników banków. Kobieta nie zdając sobie sprawy, że rozmawia z oszustami, udała się do banku, gdzie zaciągnęła pożyczkę, a następnie wykonała przelewy na wskazane przez nich konto. Seniorka straciła blisko 100 tysięcy złotych.

Seniorze pamiętaj - nigdy nie przekazuj swoich pieniędzy obcej osobie. Policjanci nigdy nie proszą o wybranie pieniędzy z banku i przekazanie ich, a tym bardziej pozostawienie w wyznaczonym miejscu - apeluje policja.