Złodzieje torów kolejowych

i

Autor: Śląska Policja

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie. Zdewastowali schron bojowy i ukradli tony złomu. Pokonała ich autostrada A1

Policjanci z patrolu autostradowego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewożąc skradzione tory kolejowe, doprowadzili do kolizji drogowej na autostradzie A1. Jak się okazało, mężczyźni w 2023 roku ukradli trakcję kolejową o masie blisko 8 ton oraz zniszczyli polski zabytkowy schron bojowy. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Ukradli tory kolejowe i zdewastowali schron bojowy. Pokonała ich autostrada A1

We wtorek, 23 stycznia policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach podczas patrolu piekarskiego odcinka autostrady A1 zauważyli pojazd wraz z przyczepą. Samochód stał na pasie awaryjnym tyłem do kierunku jazdy.

Jak przekazał policji kierujący, samochód wraz z przyczepą wpadł w poślizg, następnie obrócił się i uderzył w bariery energochłonne. Mundurowi podczas oględzin na przyczepie ujawnili pocięte tory kolejowe. Mundurowi przypuszczając, że tory mogą pochodzić z przestępstwa, powiadomili piekarską komendą policji.

Jak ustalili piekarscy kryminalni, przewożone tory pochodziły z Bytomia, skąd zostały skradzione. Dodatkowo zatrzymani mężczyźni we wrześniu dokonali zniszczenia zabytkowego polskiego schronu bojowego, a pod koniec listopada i grudnia ukradli z terenu Piekar Śląskich trakcję kolejową o masie blisko 8 ton. 29 i 45-latek trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali doprowadzeni do prokuratury. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat więzienia.