Dziurawe drogi Piekary Śląskie

i

Autor: SPI/Krzysztof Korzec

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie mają drogi dziurawe jak ser szwajcarski. "Spowodowała to wyjątkowo kapryśna zima"

Po kolejnych roztopach piekarski magistrat postanowił zająć się dziurawymi drogami w mieście. Mieszkańcy niejednokrotnie zgłaszali, że stan dróg w Piekarach Śląskich jest opłakany. Przyczyną niszczenia nawierzchni, jak podaje zastępca prezydenta miasta, minusowe temperatury i opady śniegu w ostatnim czasie.

Piekary Śląskie remontują drogi. Kierowcy skarżyli się na ich stan

Od kilku dni w Piekarach Śląskich trwa kompleksowa naprawa dróg miejskich. W związku z minusowymi temperaturami i opadami śniegu stan dróg w mieście pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy zgłaszali ten fakt nie tylko do urzędu, ale także na policję.

Wskutek wielu dziur, które powstały na drogach, kierowcy pouszkadzali podwozia pojazdów. Jak przekazał nam mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy KMP w Piekarach Śląskich od początku stycznia w związku ze stanem dróg doszło do 26 kolizji.

Temat został poruszony także na jednej z piekarskich grup. Mieszkańcy miasta wskazują, że w wielu miejscach dochodzi do uszkodzeń podwozia pojazdów.

- Problem nie dotyczy tylko odcinka kozłowa góra - skrzyżowanie z Jana Pawła, tylko ogólnie całych Piekar. Ale poza obwodnica Piekar, która jest w najgorszym stanie i posiada największe dziury, od wczoraj zostało tam uszkodzonych kilka pojazdów, to ten odcinek jest drugi w kolejce, pod względem uszkodzeń - tłumaczy jeden z mieszkańców.

Piekary Śląskie kompleksowo naprawiają drogi

Sprawą zajął się piekarski magistrat. Obecnie pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej prowadzą jednocześnie prace naprawcze na DK94, DW911 oraz na ulicy Bytomskiej. Ponadto 24 stycznia łatanie dziur rozpoczęto na ulicach Sadowskiego, Gimnazjalnej, Ziętka oraz na innych drogach na terenie miasta.

Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. stara się łatać ubytki “na zimno” (...). Mamy umowę z wyłonioną w przetargu firmą, która będzie dokonywać napraw w szerszym zakresie – wycinając łaty i rozkładając asfalt “na gorąco”, ale trzeba to zrobić w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Niestety na razie zima nie odpuszcza i kolejne tygodnie mają być podobne - informuje piekarski magistrat.

Oprócz wyżej wymieniony dróg jeszcze w 2024 roku rozpocznie się remont ulicy Bytomskiej - od ul. Jana Pawła II do ul. Józefskiej oraz Kotuchy i Roździeńskiego.