Górnik Zabrze - Stal Mielec. Zabrzanie pokonali u siebie gości. Ostatni gol padł w doliczonym czasie

W 12. kolejce PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze podjął u siebie Stal Mielec. Choć obie drużyny miały podobny dorobek punktowy, to zdecydowanie z lepszej strony zaprezentowała się drużyna Jana Urbana.

Górnik Zabrze podjął u siebie Stal Mielec

W niedzielę, 20 października o godzinie 14.45 rozpoczął się mecz 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Górnik Zabrze i Stal Mielec przed pojedynkiem miały podobny dorobek punktowy. Tym razem drużyna Jana Urbana nie dawała za wygraną. Już w 31. minucie pierwszego gola strzelił Luki Zahovic.

Niestety po udanej akcji do boju wkroczyli goście i już 8 minut później Stal Mielec wyrównała wynik. Bramkę strzelił Piotr Wlazło. Do przerwy wynik nadal wynosił 1:1.

Druga połowa meczu nie była już tak szczęśliwa dla gości. Górnik próbował wbić gola raz za razem. W końcu celny strzał w 61. minucie oddał Damian Rasak. W trakcie meczu nie obyło się też bez żółtych kartek. Otrzymali je m.in. Damian Rasak (74') i Lukas Podolski (79').

W 90.minucie wynik nadal wynosił 2:1 dla Górnika. Na szczęście w pierwszej minucie doliczonego czasu gola strzelił Patrik Hellebrand, który zwiększyl prowadzenia zabrzan 3:1. I też tak wynikiem zakończył się niedzielny mecz. Spotkanie z trybun oglądało ponad 14 tysięcy kibiców.

Zobaczcie zdjęcia z niedzielnego meczu w galerii.