Firma z Gliwic stworzyła samoprzylepną maseczkę. To ulga dla okularników i brodaczy

i

Autor: Etisoft

Firma z Gliwic stworzyła samoprzylepną maseczkę. To ulga dla okularników i brodaczy

2020-04-22 11:00

Gliwicka firma Etisoft stworzyła niezwykłą, samoprzylepną maseczkę ochronną. To innowacyjny wynalazek, dzięki któremu zasłanianie twarzy w czasach pandemii nie musi być tak uciążliwe jak w przypadku zwykłych maseczek. Maseczki samoprzylepne do gusty przypadły głównie osobom noszącym okulary, a także... brodaczom. Gdzie można kupić maseczkę samoprzylepną?

Firma z Gliwic stworzyła maseczki samoprzylepne

Firma Etisoft z Gliwic opracowała maseczkę samoprzylepną. Jest wygodna i dobrze dopasowuje się do twarzy. Jak informują inżynierowie z Etisoftu maseczki nie zsuwają się z twarzy, można w nich swobodnie oddychać nawet przez kilka godzin. Ergonomiczny kształt z łatwością się dopasowuje, szczelnie zakrywając nos, usta oraz brodę. Pozwalają one też na swobodne wykonywanie wszelkich ruchów. To, czym nasze maseczki różnią się od innych to użycie bezpiecznego dla skóry kleju do mocowania – sprawdzone, trzyma się nawet u brodaczy. Na dodatek przynoszą ulgę osobom noszącym okulary, bo szkła nie parują tak jak w przypadku zwykłej maseczki chirurgicznej.

Do produkcji samoprzylepnych maseczek wykorzystano certyfikowane materiały do kontaktu ze skórą. Chodzi tu m.in. o flizelinę polipropylenową z certyfikatem Oekotex potwierdzającym bezpieczeństwo produktu dla człowieka i środowiska, oraz klej spełniający wymagania normy ISO 10993.

Maseczki samoprzylepne można przyklejać i odklejać. Pozwalają swobodnie oddychać

Maseczki samoprzylepne były testowane podczas jazdy na rowerze, spaceru, a także podczas pracy biurowej. Były też używane przez mężczyzn z brodą i czy wąsami. Wyniki są zachwycające. Co ważne, w razie potrzeby chwilowego ściągnięcia maseczki, zastosowany klej zachowa przyczepność także przy kolejnej próbie naklejenia. To duże ułatwienie.

Ile kosztuje maseczka samoprzylepna? Gdzie kupić maseczkę samoprzylepną?

Jak podaje firma Etisoft, w planach jest produkcja nawet 8 milionów maseczek miesięcznie. Cena za sztukę ma wynieść 1,29 złotych plus VAT. Gdzie można kupić maseczkę samoprzylepną?

- Na razie jesteśmy przygotowani na sprzedaż firmom. Chcemy jednak udostępnić nasze produkty także indywidualnym osobom i mocno nad tym pracujemy. Na pewno powiadomimy o takiej możliwości wkrótce - czytamy w oświadczeniu firmy Etisoft.

Sonda
Maseczki samoprzylepne. Jak ci się podobają?
COŚ DOBREGO #9