Częstochowa: Ochroniarz Kauflandu dyskryminowany ze względu na orientację? Zostałem za to ukarany

i

Autor: Archiwum Częstochowa: Ochroniarz Kauflandu dyskryminowany ze względu na orientację? "Zostałem za to ukarany"

Wydarzenia

Częstochowa: Ochroniarz Kauflandu dyskryminowany ze względu na orientację? "Zostałem za to ukarany"

Jeden z ochroniarzy Kauflandu w Częstochowie zaczął czuć się dyskryminowany i mobbingowany. Powodem jest jego orientacja seksualna. - Zostałem ukarany za to, że jestem gejem - twierdzi 41-latek. Sieć odpiera te zarzuty.

Wszedł do mojej dyżurki, gdzie patrzyłem w kamery i rzucił ironicznie tekstem: "Co Ty tyłek swojego faceta oglądasz na monitoringu, zamiast pracować" - opowiada pan Mariusz dziennikarze "Faktu". - Zamurowało mnie. Poczułem się obrażony. Nic złego nie robiłem, sumiennie wykonywałem swoją pracę. Od tego się zaczęło, takich uszczypliwości i pomówień było więcej. Uważam, że dyskryminuje mnie z powodu mojej orientacji seksualnej - twierdzi. 

"Kierownikowi nie pasuje to, że jestem gejem"

Następnego dnia ochroniarz został poinformowany, że zostanie przeniesiony do innego sklepu. Dyrektor regionalny Kauflandu stwierdził, że pan Mariusz nie może pracować w jednym sklepie ze swoim partnerem. 

Nie mam żadnej nagany, dyscyplinarki, same pochwały, a mimo to przerzucają mnie na inną lokację, bo regionalnemu kierownikowi nie pasuje to, że jestem gejem - twierdzi pan Mariusz, który obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. 

Firma Kaufland postanowiła się odnieść się do zarzutów stawianych przez swojego pracownika. W oświadczeniu przesłanym do "Faktu" stanowczo podkreślili, że sprzeciwiają się wszelkim formom dyskryminacji w swojej firmie. 

Stawiamy na równe traktowanie, wzajemny szacunek oraz pozbawioną uprzedzeń współpracę. [...] Unikamy sytuacji, by w jednej lokalizacji pracowały osoby będące w bliskiej relacji rodzinnej lub partnerskiej, znajdujące się zarazem w zależności służbowej. W ten sposób minimalizujemy ryzyko możliwości powstania konfliktu interesów. 

QUIZ o słodyczach z PRL. Jak dobrze pamiętasz smak bloku i kukułek?

Pytanie 1 z 12
To może być bardzo proste pytanie: te cukierki produkowano w Siemianowicach Śląskich.