Chciała sprzedać buty na portalu OLX, a straciła z konta pięć tysięcy złotych

i

Autor: Pixabay/policja.gov.pl

Kryminalne

Chciała sprzedać buty na portalu OLX, a straciła z konta pięć tysięcy złotych

2024-04-24 7:32

Mieszkanka Siemianowic Śląskich wystawiła na portalu OLX buty do sprzedania. Zamiast zarobić, straciła aż pięć tysięcy złotych.

Oszustwo na portalu OLX. Kobieta straciła aż pięć tysięcy złotych

Kobieta sprzedała swoje buty na portalu OLX. Aby jednak sfinalizować transakcję, musiała na polecenie kupującego kliknąć w nadesłany link, a następnie podać wszystkie dane z karty bankowej, łącznie z kodem CVV. 

Niestety nie wzbudziło to jej podejrzeń i w ten sposób padła ofiarą oszustwa  i pozbyła się z konta aż pięciu tysięcy złotych. Dowiedziała się o tym, kiedy otrzymała komunikat z bankowości elektronicznej o logowaniu do jej konta z nieznanego urządzenia i wypłacie pieniędzy.

Mieszkanka Siemianowic Śląskich skontaktowała się z infolinią banku. Tam usłyszała, że zostały już jednak wykonane z jej konta trzy przelewy. Zablokowała kartę i rachunek, aby reszta pieniędzy nie znalazła się w rękach oszustów.

Gdy jesteś sprzedającym, podawanie danych z karty bankowej, czy loginów do bankowości elektronicznej kupującemu, nie jest potrzebne i prośba o takie informacje powinna wzbudzić tylko jedną reakcję: mam do czynienia z oszustem!" - apeluje policja.