Pustynia Błędowska

i

Autor: wikipedia.org Pustynia Błędowska

Będzie lepszy dojazd rowerem na Pustynię Błędowską w Małopolsce. Nadleśnictwa Siewierz i Olkusz pracują nad stworzeniem trasy

2020-01-27 15:47

Jest nowy projekt dotyczący Pustyni Błędowskiej. Dzięki wspólnej inicjatywie Nadleśnictw Siewierz i Olkusz najpóźniej jesienią tego roku turyści z aglomeracji śląsko-dąbrowskiej będą mogli dotrzeć na Pustynię Błędowską w Małopolsce nową trasą.

Projekt, który nazwano „Wrota do Pustyni Błędowskiej” będzie kosztował kilka milionów złotych. Realizują ją Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach oraz miasto Dąbrowa Górnicza.

- Pustynia Błędowska jest ważna na mapie Dąbrowy Górniczej. Jestem gotowy włączyć sie w każde wydarzenie, które uruchamia ruch turystyczny i atrakcyjność tej przestrzeni - powiedział nam prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak.

Projekt przewiduje, by stworzyć bazę parkingową w dzielnicy Okradzionów. W tej chwili można wygodnie zaparkować w sąsiedztwie istniejącego Eurocampingu w Błędowie, jednak w długie weekendy może być z tym problem.

Tym bardziej, że właśnie w tym miejscu bierze swój początek Szlak Pustynny PTTK o długości 28,5 km, a także niedaleko jest do Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.

Po stronie Województwa Śląskiego w Nadleśnictwie Siewierz znajduje się obszar Pustyni Błędowskiej zalesiony w latach 50-60.

Po stronie Małopolski w Nadleśnictwie Olkusz leży część wylesiona pustyni z punktami widokowymi.

Kto to jest pozołdziorz? Znasz gwarę zagłębiowską? Sprawdź się

Pytanie 1 z 10
Co to jest Salabudka?