Koleje Śląskie_pociąg_Sosnowiec_peron

i

Autor: Andrzej Bęben

Utrudnienia na kolei. Przez kradzież infrastruktury pociągi mogą mieć opóźnienia

2020-01-28 14:23

Poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów pomiędzy Katowicami a Gliwicami. Na odcinku pomiędzy Zabrzem a Rudą Śląską doszło do kradzieży infrastruktury kolejowej. Pociągi od rana mają opóźnienia. Ruch odbywa się jednym torem.

Jak poinformowały władze Kolei Śląskich, dzisiaj 28 stycznia od rana na odcinku Ruda Chebzie - Zabrze pociągi mogą poruszać się tylko jednym torem. Przedstawiciele KŚ mówią o usterce infrastruktury kolejowej, ale nieoficjalnie wiadomo że chodzi po prostu o kradzież elementów na torach. Część pociągów pojedzie przez Bytom z pominięciem stacji Zabrze, Ruda Śląska, Ruda Chebzie, Świętochłowice. Na odcinku Gliwice - Katowice w pociągach PKP Intercity będą honorowane bilety KS. Usterka może potrwać nawet do godziny 22.

Największe problemy mogą dotknąć pasażerów linii S1 Kolei Śląskich. O ile ruch pociągów na trasie z Katowic przez Sosnowiec, Będzin, Dąbrowę Górniczą i Zawiercia aż do Częstochowy nie powinien być utrudniony, tak odcinek linii S1 z Gliwic do Katowic będzie dzisiaj w ciągu całego dnia jednak bardzo problematyczny. Pociągi w obie strony będą kursowały jednym torem naprzemiennie. Z tego względu opóźnienia pociągów mogą sięgać średnio po kilkadziesiąt minut

Województwo śląskie bez tajemnic. Rozpoznasz miasto po zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Jakie to miasto?
Województwo śląskie bez tajemnic