QUIZ dla fanów komputera Amiga. Rozpoznasz wszystkie gry tylko po opisie?

i

Autor: YouTube/Wikipedia QUIZ dla fanów komputera Amiga. Rozpoznasz wszystkie gry tylko po opisie?

Rozrywka

Amiga nie miała sobie równych. W kultowe gry gramy do dziś. Pamiętasz je? QUIZ

Komputery Amiga na przełomie lat 80‬. i 90‬. były najpopularniejszym sprzętem do grania nie tylko w polskich domach. To właśnie na tym sprzęcie graliśmy w tytuły, które albo były prekursorami dzisiejszych gier, albo są nadal kontynuowane przez twórców. W tym QUIZie sprawdzisz, jak dobrze je pamiętasz i czy jesteś w stanie rozpoznać tylko po opisie. Zapraszamy do zabawy!

Pamiętasz te gry na Amigę? Ten QUIZ nie jest łatwy

Amiga, czy też dzisiaj pieszczotliwie nazywana "Amisia" to jedna z najpopularniejszych platform, na których wielu Polaków grało w gry komputerowe. Na Amidze można było pograć w naprawdę świetne tytuły. Należały do nich m.in. gra strategiczna "Diune: War of Arrakis", o której wspominamy nieprzypadkowo ze względu na zbliżającą się premierę drugiej części filmu Diuna. Ale to też np. "Lost Wikings", "Shadow Fighter", "SWIV", "Shadow of the Beast", "Theme Park", "Micro Machines" czy "The Secret of Monkey Island". Tak naprawdę kultowych tytułów, wśród których wiele jest albo remasterowanych, albo kontynuowanych do dzisiaj, jest naprawdę wiele, z czego świetnie zdają sobie sprawę zwłaszcza fani retro-gier, który do teraz ogrywają dawne tytuły albo na oryginalnych Amigach, albo za pomocą emulatorów. 

Zresztą moda na retro gry zaczęła wracać już dobrych kilka, a nawet kilkanaście lat temu. Powód jest oczywisty i prosty, nowe jest fajne, ale sentyment jest o wiele silniejszy, bo przy wielu grach siedzieliśmy nie tyle całymi rodzinami, co zapraszaliśmy do domu pół podwórka, żeby trzaskać np. w Double Dragon czy jakąś szaloną wyścigówkę. Na samo wspomnienie łza w oku może się zakręcić. W naszym QUIZie sprawdzisz, jak dobrze pamiętasz niektóre tytuły i czy jesteś w stanie rozpoznać je po krótkim opisie. 11/16 punktów naprawdę należy uznać za dobry wynik. 

Jak dobrze pamiętasz gry na Amigę? Oto sentymentalny QUIZ

Retro QUIZ dla fanów Komputera Amiga. Rozpoznacie jej największe hity po opisie?

Pytanie 1 z 16
Amiga była jedną z pierwszych platform, na której można było zagrać w najbrutalniejszą bijatykę w historii gier. Bijatykę, która do dziś jest kontynuowana. Jej tytuł to: