Czy pamiętasz te gry z automatów z lat 90-tych? Ten QUIZ rozwiążą tylko prawdziwi boomerzy

i

Autor: screen YouTube Czy pamiętasz te gry z automatów z lat 90-tych? Ten QUIZ rozwiążą tylko prawdziwi boomerzy

Retro gry

To były najlepsze gry na automaty w latach 90. Rozpoznasz je po zdjęciu? Sentymentalny QUIZ

Kiedyś na każdym osiedlu były salony do gier. I to nie hazardowych. W każdym znajdowały się gry komputerowe na żetony, w którym stale bywali zwłaszcza ci, którzy nie mieli komputerów w domu. Dla wielu było to miejsce, gdzie zaczęła się ich miłość do grania na komputerach, a potem na konsolach.

Choć trudno w to uwierzyć, kilkadziesiąt lat temu, żeby móc sobie zagrać w jakiś popularny tytuł, nie wchodziło się na Steam i nie płaciło za pobranie gry na swój sprzęt. Mało tego, dziś filmowa niemal grafika gier komputerowych wtedy była wręcz niespotykana. No ale pierwsze gry komputerowe były przecież zbiorem ogromnych pikseli. Wraz z rozwojem technologii graficznie wyglądały o wiele lepiej, aż doszliśmy do tego, co mamy dzisiaj.

Na przełomie lat 80. i 90. niewiele osób było stać na takie komputery, jak Atari, Commodore, Amiga czy konsole SEGI czy Nintendo. Żeby wejść w świat gier komputerowych trzeba było mieć bogatego kolegę, albo parę złotówek i salon gier pod domem. To właśnie w salonach gier wielu graczy poznawało najpopularniejsze tytuły, o których potem czytali w branżowych tytułach, takich jak "Secret Service" czy Top Secret".

Dlatego też przygotowaliśmy nieduży QUIZ związany z retro grami z automatów do gier. Wszystkie tytuły rozpoznają tylko prawdziwi boomerzy.

Cudowne lata 90. i automaty do gier? QUIZ o największych hitach z salonów gier

Pytanie 1 z 12
Ta gra podbiła serca stałych bywalców salonów gier. Jej tytuł to:
Kultowe gry za automatów - Caddilacs and Dinosaurs
Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Wiadomości ze Śląska Link: https://www.eska.pl/slaskie/