Rynek europejski podbije nowe warzywo. To Zucchiolo. Powstało z połączenia dwóch innych warzyw

i

Autor: zucchiolo.com Rynek europejski podbije nowe warzywo. To Zucchiolo. Powstało z połączenia dwóch innych warzyw

Ciekawostki

Zmutowane warzywo staje się hitem w Europie. Kiedy trafi do Polski?

Wkrótce na rynek europejski na dobre wejdzie zupełnie nowe warzywo. Wszystko za sprawą dwóch hiszpańskich firm, które właśnie podpisały porozumienie dotyczące komercjalizacji tego warzywa na rynek europejski. Chodzi o Zucchiolo, które powstało z połączenia cukinii oraz ogórka.

Nowe warzywo podbije Europę?

Unica i Granda La Palma to dwie hiszpańskie firmy, które właśnie podpisały porozumienie, dzięki któremu będą komercjalizować na rynek europejski zupełnie nowe warzywo o nazwie Zucchiolo. To warzywo, które zostało wyhodowane w Hiszpanii i jest krzyżówką cukinii i ogórka. Warzywo stworzyła grupa biotechnologiczna Beyond Seeds. Jak można przeczytać na stronie promującej nowe warzywo, należy ono do gatunku Cucurbita maxima, a jego korzenie mają sięgać produktów z Ameryki Południowej. Sama nazwa natomiast to oczywiste połączenie cukinii, którą w języku hiszpańskim pisze się zucchini i ogórka (po hiszpańsku cetriolo).

Najdziwniejsze owoce świata. Wyglądają jak z kosmosu GALERIA

Zuchiolo - co to za warzywo?

Nowe warzywo ma około 7-10 cm średnicy i waży 250 gramów. Ma lekko spłaszczony i okrągły kształt. Skórka jest jadalna a miąższ jest lekki chrupiący. W temperaturze pokojowej jest świeże nawet przez kilka tygodni. Zucchiolo odznacza się wysoką zawartością włókna pokarmowego oraz witaminami A, B i C. Zawiera wapń, żelazo, jod, magnez, fosfor, sód i potas. To warzywo jest opisywane jako uniwersalne. Można je jeść na surowo jak i ugotowane, upieczone czy usmażone. Co ważne, jest przystosowane do uprawy w warunkach szklarniowych i w klimacie śróziemnomorskim. 

Te warzywa rosną niemal w każdym ogródku! Czy rozpoznasz je po zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Jaką nazwę nosi warzywo widoczne na zdjęciu?
Co to za warzywo?