Zmarł Andrzej Jarosik. Był piłkarzem reprezentacji Polski i Zagłębia Sosnowiec

i

Autor: Zagłębie Sosnowiec

Wiadomości

Nie żyje legenda Zagłębia Sosnowiec. Andrzej Jarosik miał 79 lat

2024-05-14 12:23

Nie żyje Andrzej Jarosik. Piłkarz reprezentacji Polski i wielki zawodnik Zagłębia Sosnowiec zmarł w wieku 79 lat we Francji.

Z Francji dotarła smutna wiadomość. Nie żyje były zawodnik reprezentacji Polski i wielki piłkarz Zagłębia Sosnowiec, Andrzej Jarosik. Zmarł w wieku 79 lat w małej miejscowości Saint-Mandrier-sur-Mer leżącej pod Tulonem.

- Informację o Jego zgonie potwierdziła nam najbliższa rodzina piłkarza mieszkająca w Sosnowcu. Jarosik zmarł 23 kwietnia, ale dopiero teraz klub został powiadomiony o tym fakcie - poinformował klub Zagłębie Sosnowiec.

W związku ze smutną nowiną w najbliższą sobotę przed spotkaniem z Miedzią Legnica kibice Zagłębia Sosnowiec uczczą zmarłego piłkarza minuta ciszy, a piłkarze wystąpią na boisku w czarnych opaskach.

Legendarny piłkarz Zagłębia Sosnowiec

W latach 1962-1974 Andrzej Jarosik zagrał w 265 spotkaniach I ligi jako piłkarz Zagłębia Sosnowiec i strzelił 113 goli. W sezonach 1969/70 i 1970/71 był królem strzelców rozgrywek. Latem 1974 roku Jarosik zanotował epizod w Górniku Zabrze w Pucharze Intertoto. Po wyjeździe z kraju grał m.in. we francuskich RC Strasbourg i SC Toulon.

Wziął udział w 25 spotkaniach reprezentacji Polski, podczas których strzelił 11 goli. W 1972 roku wywalczył złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Monachium. Od wielu lat mieszkał we Francji, gdzie zakończył karierę piłkarską.