Marek Saganowski nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

i

Autor: FB Zagłębie Sosnowiec

Sport

Zagłębie Sosnowiec ma nowego szkoleniowca. Na ławkę trenerską wraca Marek Saganowski

Marek Saganowski, który od października nie sprawował funkcji trenera, będzie prowadził Zagłębie Sosnowiec. Jak przekazali przedstawiciele klubu, umowa została już podpisana.

Marek Saganowski nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

W piątek, 5 maja klub Zagłębie Sosnowiec poinformował o zmianach na stanowisku trenera. Nowym szkoleniowcem został Marek Saganowski. Zastąpił Aleksandra Chackiewicza.

Nowym szkoleniowcem Zagłębia został Marek Saganowski, który podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o rok. Na stanowisku zastąpił Aleksandra Chackiewicza, który opuścił klub wspólnie z dyrektorem sportowym Michaiłem Zalewskim oraz analitykiem Wołodymirem Arżanowem! - poinformowało Zagłębie Sosnowiec w mediach społecznościowych.

W sztabie szkoleniowym Marka Saganowskiego znaleźli się: Seweryn Gancarczyk - asystent trenera, Marcin Nawrat - trener przygotowania motorycznego i Łukasz Gajda - trener bramkarzy. Ponadto nowy trener zaproponował pracę w sztabie Łukaszowi Nadolnemu.

Zdaję sobie sprawę z ciężkiej pracy jaka czeka mnie w Zagłębiu – powiedział nowy trener sosnowiczan, tuż po podpisaniu kontraktu.

Kim jest Marek Saganowski?

Marek Saganowski urodził się 31 października 1978 roku w Łodzi. Swoją  karierę piłkarską rozpoczął w ŁKS Łódź, ale najwięcej występów w krajowej piłce zanotował w barwach Legii Warszawa. Grał jeszcze m.in. w Wiśle Płock, Odrze Wodzisław Śląski oraz Feyenoord Rotterdam.

Jako zawodnik na swoim koncie ma między innymi cztery mistrzostwa Polski, trzy krajowe puchary, tytuł króla strzelców, Pucharu Polski 2012/2013 oraz 35 meczów i 5 bramek w reprezentacji.

Karierę trenerską rozpoczął w Legii Warszawa, gdzie przez rezerwy i drużynę U-19 trafił do pierwszego zespołu, jako asystent Aleksandara Vukovicia. W międzyczasie dwukrotnie poprowadził Wojskowych w spotkaniach z Lechią Gdańsk (3:1), pod nieobecność zawieszonego trenera Vukovicia; oraz w Superpucharze Polski z Cracovią (4:5 w serii rzutów karnych), gdy stołeczny klub opuścił Czesław Michniewicz, w którego sztabie również był asystentem.

14 grudnia 2020 został trenerem Motoru Lublin. Funkcję tę sprawował do końca sezonu 2021/2022. 25 października 2022 został szkoleniowcem Pogoni Siedlce, by 16 maja 2023, na dwie kolejki przed końcem sezonu 2022/2023, podjąć pracę w walczącej wówczas o utrzymanie w Ekstraklasie Wiśle Płock.

Marek Saganowski uratuje z opresji Zagłębie Sosnowiec?

Przypomnimy, że Saganowski zastąpił Alaksandra Chackiewicza, który opuścił klub wspólnie z dyrektorem sportowym Michaiłem Zalewskim oraz Wołodymirem Arżanowem, trenerem analitykiem.

Przed nowym szkoleniowcem wiele pracy. Zagłębie Sosnowiec zmierza ku spadkowi do drugiej ligi. Klub w ciągu 25. ligowych kolejek uzbierał zaledwie trzynaście punktów, przez co tkwi na ostatnim miejscu w tabeli.

Sportowe problemy to nie wszystko. Wejście do klubu Rafała Collinsa, brak stabilizacji na stanowisku trenera i w końcu nietrafione transfery sprawiają, że sosnowiecki klub znajduje się na skraju przepaści.

Ratunkiem miało być zatrudnienie Alaksandara Chackiewicza. Szkoleniowiec, który odnosił sukcesy na Ukrainie, notował fatalne wyniki, a w dodatku ostatnio został pobity przez kiboli. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

QUIZ: Piłka nożna - czy wiesz o jakie pieniądze chodzi?

Pytanie 1 z 12
Szalona cena za oryginalną koszulkę reprezentacji Polski, której producentem jest Nike, wywołała falę oburzenia. Podczas Mistrzostw Świata w Korei i Japonii za drogie koszulki naszych piłkarzy krytykowano by firmę…