Zamyka się Jadłodajnia u Kmiecia w Pszczynie

i

Autor: Jadłodajnia u Kmiecia (Facebook)

Pszczyna

Zamyka się kolejna restauracja w Pszczynie. Można tu było zjeść pyszną roladę z kluskami

Wśród mieszkańców Pszczyny jadłodajnia "U Kmiecia" zasłynęła jako miejsce, gdzie można zjeść pyszny, swojski obiad i to w przystępnej cenie. Niestety, po sześciu latach działalności właścicielki zdecydowały się zamknąć lokal.

Jadłodajnia "U Kmiecia" w Pszczynie się zamyka 

W lokalu przy ul. Piekarskiej 10 w Pszczynie serwowano dania kuchni polskiej, takie jak kotlety schabowe, zrazy, krokiety, pierogi i kluski śląskie. W menu można było też znaleźć barszcz, żurek czy grochówkę.

Niestety, właścicielka "U Kmiecia" przekazała smutną informację. Z końcem czerwca jadłodajnia zostanie zamknięta.

Drodzy Goście! Nie wiem od czego zacząć ten post… może od tego że to dobry początek, ale jednak końca. Czerwiec to ostatni miesiąc pracy Jadłodajni, mamy ogromną nadzieję że zdążycie jeszcze do nas zawitać w tych ostatnich chwilach. To było wspaniałe 6 lat, pełne wzlotów i upadków, ale mogę z czystym sercem powiedzieć że w pełni wykorzystaliśmy potencjał tego miejsca i nadszedł czas się pożegnać. Dziękuję wszystkim Pracownikom, wszystkim firmom oraz dostawcom z którymi współpracowaliśmy. Przede wszystkim wszystkim Gościom którzy odwiedzali nas przez te 6 lat. Serdecznie dziękuję za współpracę Pani Marii Kozik od której wynajmowałam lokal, mojej rodzinie oraz przyjaciołom którzy mnie wspierali, to był zaszczyt dla Was gotować. Do zobaczenia gdzie indziej - przekazała właścicielka za pośrednictwem firmowego Facebooka.

To kolejna gastronomia, która znika z centrum Pszczyny. Przed kilkoma dniami pisaliśmy o zamknięciu pubu Tapster, który mieścił się przy ul. Bankowej.

Długa tradycja gastronomii przy ul. Piekarskiej 10 w Pszczynie 

Jadłodajnia "U Kmiecia" mieści się przy ul. Piekarskiej 10 w Pszczynie, w XVIII-wiecznej kamienicy na obrębie pszczyńskiej starówki. Gastronomia w tym miejscu ma długą tradycję, którą prześledziła redakcja portalu pless.pl w autorskiej serii "Kultowa Pszczyna".

W 1976 roku na parterze zabytkowego budynku powstał "Kmieć" - pierwsza w mieście i druga w województwie katowickim restauracja prywatna. Prowadzili ją państwo Maria i Augustyn Kozikowie, serwując gościom dania kuchni tradycyjnej. Lokal zdobył zasłużoną sławę, stołowali się tam artyści, dyplomaci i dziennikarze, goście przyjeżdżali z całego regionu, a nawet zza granicy.

W latach 90. małżeństwo przeszło na emeryturę, a restaurację zaczęły prowadzić ich córki. W 2013 roku zapadła decyzja o zamknięciu "Kmiecia". Dwa lata później lokal został wynajęty, a w miejsce restauracji powstała jadłodajnia "U Kmiecia". W 2018 roku dzierżawcą została obecna właścicielka, pani Aleksandra.