Pub Tapster się zamyka. Lokal działał przy ul. Bankowej w Pszczynie

i

Autor: UM Pszczyna

Gastronomia

Zamyka się popularna miejscówka w Pszczynie. Właściciela wykończyły rosnące koszty

Choć działał niecałe cztery lata, zdążył zdobyć popularność wśród mieszkańców Pszczyny. W pubie Tapster przy ul. Bankowej można było spróbować egzotycznych drinków, czeskiego piwa oraz śląskiej kuchni. Jednak największą sławę przyniosły mu wyjątkowe burgery i ogromne hot-dogi. Niestety, właściciel lokalu przekazał smutną informację.

Pub Tapster w Pszczynie się zamyka

W czwartek 6 czerwca na facebookowym profilu pubu Tapster pojawił się specjalny komunikat. Właściciel poinformował, że lokal zostanie zamknięty. Powodem tej decyzji są rosnące koszty prowadzenia działalności. 

Szanowni Klienci, chociaż otwieraliśmy nasz lokal w najtrudniejszym momencie dla branży gastronomicznej - czasach pandemii, to przez parę lat z powodzeniem udawało nam się tworzyć miejsce na rodzinne obiady i wieczorne spotkania dla przyjaciół. Nadszedł jednak czas kiedy musimy pożegnać się na stałe. Rosnące koszty prowadzenia restauracji nie pozwalają nam na dłuższe utrzymywanie lokalu. Dziękujemy wszystkim Gościom za ten czas, mamy nadzieje, że będziecie nas wspominać ciepło! Równocześnie zapraszamy na ostatni weekend - działamy dla Was jeszcze w tą sobotę i niedzielę - przekazał właściciel pubu Tapster w komunikacie.

Pub Tapster w Pszczynie przetrwał pandemię 

Pub Tapster znajduje się przy Bankowej w Pszczynie, jednej z najbardziej rozpoznawalnych uliczek w całym mieście. Został otwarty jesienią 2020 roku, gdy na świecie szalała pandemia. Jak przypomina portal pless.pl, zrobiło się o nim głośno, bo właściciel otworzył salę dla klientów mimo obostrzeń epidemicznych.

Jeśli chodzi o menu, właściciel od początku stawiał na połączenie kuchni śląskiej i czeskiej. W pubie Tapster można było załapać się na czeskie piwo, wypić dobrego drinka i zjeść roladę z kluskami i modrą kapustą. Dla tych, co pereferują fast-foody, przygotowano szeroką ofertę burgerów i hot-dogów. W karcie znalazły się też przystawki, sałatki, zupy i desery.

Pub był w Pszczynie znany i lubiany, o czym świadczy choćby opinia uzyskana w Google. Lokal ma średnią  ocen 4,7 na 5, co stanowi bardzo dobry wynik. 

Najlepsze restauracje w woj. śląskim. Znalazły się w rankingu 100 najlepszych restauracji w Polsce 2024

Czy potrzebujemy CPK? Maciej Wilk: "To nie jest projekt pisowski". Pieniądze to nie wszystko