Kryminalne

Zamiast zapłacić za zakupy, wyciągnął broń. Teraz grozi mu 15 lat więzienia

2024-05-27 14:36

60-latek wyciągnął broń i celując w stronę ekspedientki, powiedział, że nie będzie płacić za zakupy. Przerażona kobieta tuż po jego wyjściu zaalarmowała policję.

Rozbój z "bronią" w Rudzie Śląskiej

W minionym tygodniu prawdziwy koszmar przeżyła ekspedientka jednego ze sklepów spożywczych w Rudzie Śląskiej. Jeden z klientów sklepu, zamiast zapłacić za zażyczony alkohol i papierosy, wyciągnął broń i kierując ją w stronę kobiety, oznajmił, że nie będzie płacić za zakupy. Kiedy tylko opuścił lokal, przestraszona kobieta o incydencie niezwłocznie powiadomiła policję.

- Reakcja kobiety była jak najbardziej prawidłowa, czyli nie stawiając oporu, pozwoliła mężczyźnie wyjść ze sklepu, a wtedy szybko powiadomiła policjantów. Dzięki rysopisowi i innym danym, kryminalni w ciągu niecałej godziny zatrzymali napastnika - przekazuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Sprawca został szybko zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, był to 60-letni rudzianin z bogatą kartoteką, a jego "broń" była wiernie odwzorowaną atrapą pistoletu. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń.

W piątek 24 maja br. sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 60-letniego rudzianina. Jeśli kwalifikacja popełnionego przez niego czynu nie zostanie zmieniona, za rozbój grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.