Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole ZDJĘCIA

Autor: Photo Art Service zdjęcie ilustracyjne

Zagłębie Sosnowiec rozgromiło Skrę Częstochowa 4:1. Kibice byli wniebowzięci

W 13. kolejce Betclic 2. Ligi Zagłębie gościło u siebie Skrę Częstochowa. Sobotni mecz zakończył się zwycięstwem chłopców znad Brynicy 4:1. Dwa gole dla czerwono-zielono-białych zdobył Bartosz Snopczyński, a po jednym zaliczyli Andrzej Niewulis i Kamil Biliński. Zobaczcie zdjęcia z murawy i z trybun.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa

W sobotę 12 października o godz. 16:30 na stadionie ArcelorMittal Park w Sosnowcu rozpoczął się mecz 13. kolejki Betclic 2. Ligi. Rywalizacja Zagłębia Sosnowiec ze Skrą Częstochowa zakończyła się zwycięstwem gospodarzy.

Zagłębie od samego początku grało twardo. Chłopcy znad Brynicy atakowali przeciwników bez chwili wytchnienia, co zaowocowało kilkoma groźnymi akcjami przy bramce Skry. Pierwszego gola strzelił w 23. minucie Bartosz Snopczyński, wyprowadzając Zagłębie na prowadzenie. Sytuacja ta podniosła morale całej drużynie i trzy minuty później Andrzej Niewulis trafił kolejną bramkę.

Po przerwie gospodarze z niezmienioną energią parli na połowę przeciwnika, jednak Skra desperacko się broniła. Doszło do tego, że Oliwier Kucharczyk sfaulował Snopczyńskiego wychodzącego na czystą pozycję. Sędzia przyznał mu za to czerwoną kartkę i od 60. minuty goście musieli radzić sobie w osłabionym składzie.

Sytuację wykorzystał Snopczyński, który w 76. minucie strzelił kolejnego gola. Dopiero trzybramkowa przewaga sprawiła, że Skra Częstochowa wzięła się w garść. Ta chwilowa motywacja zaowocowała golem w 78. minucie w wydaniu Piotra Owczarka. Zagłębiacy natychmiast zareagowali, przejmując dominację na murawie. W doliczonym czasie gry czwartego gola dla Zagłębia trafił Kamil Biliński.