Mecz Ruch Chorzów — Kotwica Kołobrzeg. "Niebiescy" wywalczyli awans w tabeli

W drugim piątkowym meczu 12. kolejki Betclic 1. Ligi ekipa Ruchu Chorzów zmierzył się z Kotwicą Kołobrzeg. "Niebiescy" próbowali przełamać się po dwóch porażkach z rzędu na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

Ruch Chorzów podjął u siebie Kotwicę Kołobrzeg

W drugim piątkowym spotkaniu 12. kolejki Betclic I Ligi zmierzyli się ze sobą Ruch Chorzów i Kotwica Kołobrzeg. Niespodziewanie to "Niebiescy" są niżej. Przypomnijmy, że po tym, jak Dawid Szulczek przejął drużynę, Niebiescy odnieśli dwa zwycięstwa, a po nich dwie porażki - 0:3 z Miedzią Legnica oraz 0:2 ze Stalą Stalowa Wola.

Mecz Ruchu Chorzów i Kotwicy Kołobrzeg rozpoczął się w piątek, 4 października o 20.30. Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Śląskim. Na początku spotkania nie zabrakło emocji. Niestety pierwszą połowę zdominowali piłkarze Kotwicy Kołobrzeg. Do 23. minuty drużyna znad morza miała aż trzy okazje do zdobycia bramki.

Pomimo ogromnej presji ze strony przeciwników "Niebiescy" nie dawali za wygraną. W ferworze walki w 40. minucie Karasiński leżał na płycie boiska po uderzeniu w twarz łokciem przez Jonatana. Na szczęście obyło się bez poważnych obrażeń i minutę później Karasiński wrócił do gry. W 44. minucie Beniaminem poderwał się do walki, niewiele brakło do bramki. W pierwszej połowie sędzia doliczył trzy minuty, jednak nie zmieniły one wyniku - Ruch Chorzów remisował z Kotwicą Kołobrzeg 0:0.

Zobaczcie zdjęcia z piątkowego spotkania na Stadionie Śląskim w galerii.

Ruch Chorzów walczył o awans w tabeli

Początek drugiej połowy nie przyniósł niespodzianek. Piłkarze obydwu drużyn walczyli o gola. Z każdą minutą presja rosła. W 65. minucie Jonatan strzelił w światło bramki, na szczęście bramkarz "Niebieskich" był w gotowości. Wynik nadal wynosił 0:0. W 67. minucie na boisko wbiegł Nono, który zmienił Szczepana.

W 71. minucie Novothny przejął inicjatywę. Piłkarz oddał strzał z główki. Niestety bramkarz Kotwicy obronił piłkę. Groźnie dla beniaminka zrobiło się w 74. minucie. W końcu szala zwycięstwa przechyliła się dla"Niebieskich". Gola samobójczego strzelił Tomasz Wełna.

W 86. minucie trener "Niebieskich" wpuścił na boisko trzech piłkarzy. Myszor, Góra i Barański próbowali zwiększyć prowadzenie chorzowian. W 90. minucie sędzia doliczył cztery minuty. Doliczony czas nie przyniósł zmian. Mecz Ruch Chorzów i Kotwica Kołobrzeg zakończył się 1:0 dla "Niebieskich".

Po piątkowym meczu 12. kolejki Betclic 1. Ligi Ruch Chorzów wskoczył na 9. miejsce w tabeli.