Pijana matka zostawiła niemowlę pod opieką równie pijanych znajomych

i

Autor: pixabay.com

Zabrze: Pijana matka "opiekowała się" dzieckiem. Nie potrafiła utrzymać się na nogach

2020-05-12 9:32

Pijana jak bela mieszkanka Zabrza, mając prawie 3 promile alkoholu, wyszła na ulicę ze swoją 7-miesięczną córką. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci kobieta nie była w stanie utrzymać się na nogach.

Zabrze: Pijana matka zajmowała się 7-miesięczną córką

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło w zeszły piątek po 13.00 policjanci z Zabrza otrzymali informację, że w rejonie ulicy Joliot-Curi nietrzeźwa matka ma opiekować się dzieckiem.

- Policjanci zastali na miejscu kobietę, która leżała obok wózka, w którym była jej 7-miesięczna córka. Okazało się, że matka dziewczynki była do tego stopnia pijana, że nie potrafiła utrzymać się na nogach. Mundurowi wezwali pogotowie oraz pracowników opieki społecznej - informuje zabrzańska policja.

Lekarze, po przebadaniu dziewczynki stwierdzili, że na szczęście nie trzeba jej hospitalizować. Nieodpowiedzialną matkę przewieziono do komendy i poddano badaniu na zawartość alkoholu. Mieszkanka Rokitnicy miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Kobieta usłyszała już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo swojej córki, za co grozi jej kara do 3 lat więzienia. O zdarzeniu policjanci poinformują także sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie kobiety i jej dziecka. Obecnie dziewczynka przebywa pod opieką rodziny zastępczej.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim
Sonda
Czy na Śląsku odmrażanie gospodarki powinno być wolniejsze?