Zabrze: Brutalnie pobił staruszka na ulicy. Bez powodu. Zatrzymali go 17-latkowie

i

Autor: KMP Zabrze Zabrze: Brutalnie pobił staruszka na ulicy. Bez powodu. Zatrzymali go 17-latkowie

Szokujące

Zabrze: Brutalnie pobił staruszka na ulicy. Bez powodu. Zatrzymali go 17-latkowie

We wtorek doszło do pobicia 72-letniego mieszkańca Zabrza. Sprawca, 27-latek zrobił to zupełnie bez powodu. Udało się go na szczęście szybko zatrzymać dzięki reakcji trzech 17-latków.

Do pobicia doszło we wtorek, 21 maja około godz. 10 w rejonie ulic Trocera i Staromiejskiej w Zabrzu. 72-letni mieszkaniec tego miasta został nagle napadnięty przez 27-latk i brutalnie pobity bez wyraźnego powodu. Kiedy senior się przewrócił na ziemię, napastnik ciągnął go przez kilkanaście metrów po ziemi i cały czas kopał doprowadzając go do stanu nieprzytomności. Na ten widok zareagowało trzech 17-latków, którzy wspólnymi siłami obezwładnili napastnika i zaprowadzili na pobliski komisariat. 

27-latek został zatrzymany, a mundurowi dotarli na miejsce, gdzie został pobity 72-latek. Nieprzytomnemu mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy. Następnie wezwany wcześniej przez przechodniów Zespół Ratownictwa Medycznego, przejął udzielanie pierwszej pomocy i zabrał pokrzywdzonego do szpitala. Obecnie życiu 72-latka nie zagraża niebezpieczeństwo.

W chwili zatrzymania 27-latek był pijany. Miał blisko 2 promile. W przeszłości był notowany za posiadanie narkotyków i groźby karalne. Zanim 27-latek zaatakował seniora, wcześniej pobił 45-letniego obywatela Niemiec. Ponadto zdewastował wyposażenie sklepu przy ulicy Łanowej, za co również usłyszał zarzuty. Został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 

Na pochwały zasłużyli 17-latkowie, którzy zareagowali na całą sytuację ujmując agresora. 

Najniebezpieczniejsze dzielnice na Śląsku

Zobacz ranking