W Pszczynie przed sklepem Wiejska chata stanął jajomat

i

Autor: Wiejska Chata (Facebook)

Pszczyna

Z tej maszyny wychodzą prawdziwe jaja. To... nie jaja, tylko pierwszy taki automat na Śląsku

Przy ul. Targowej w Pszczynie stanął... jajomat. "Ale jaja!" - aż chciałoby się powiedzieć, ale zapewniamy, że to nie żart. Jak sama nazwa wskazuje, jajomat to automat z jajkami w środku. Właściciele zapewniają, że zawsze znajdziemy tam świeże i certyfikowane jaja.

W Pszczynie stanął jajomat. To automat ze świeżymi jajami

Po paczkomatach, kwiatomatach i sushimatach przyszedł czas na jajomaty. W województwie śląskim właśnie pojawiła się pierwsza maszyna tego typu. Znajdziemy ją pod adresem Plac Targowy 18 w Pszczynie. 

Automat z jajami mieści 48 opakowań jajek po 10 sztuk w każdym. Właściciele zachwalają, że w środku zawsze znajdziemy świeże jaja. Ponadto "Jaja spod Pszczyny dla każdej rodziny" mają certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej, który jest znakiem jakości przyznawanym produktom wytwarzanym w powiecie pszczyńskim.

Wielkie otwarcie sklepu "Wiejska Chata" w Pszczynie

Jajomat to inicjatywa państwa Szczotków, którzy prowadzą w Ćwiklicach firmę "Ferma Drobiu i Uprawa Pieczarek". Małżeństwo postanowiło otworzyć w Pszczynie kolejny sklep. Wielkie otwarcie "Wiejskiej Chaty" zaplanowano na wtorek 14 maja. Znajdziemy tam m.in. firmowe makarony oraz produkty innych przedsiębiorców z Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

"Wiejska Chata" znajduje się przy ul. Plac Targowy 18. Kto odwiedzi sklep w dniu otwarcia, może liczyć na moc atrakcji. Właściciele obiecują grilla, degustację kiełbasek i pierogów oraz gratisy dla pierwszych klientów.