Pijany 19-latek uderzył w drzewo

i

Autor: KMP Jastrzębie Zdrój

Wypił mniej od kolegi, więc... wjechał samochodem w drzewo

19-letni kierowca toyoty uderzył w drzewo, a pojazd się odwrócił, zjechał na przeciwny pas ruchu i wpadł do rowu. Okazało się, że nastolatek nie ma wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami, ale wsiadł za kierownicę, bo "mniej wypił" niż kolega.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę ok. godz. 22 w Jastrzębiu-Zdroju. 19-letni kierowca toyoty jechał ulicą Wiejską w kierunku ulicy Ranoszka, kiedy stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w drzewo, a pojazd odwrócił się, zjechał na przeciwny pas ruchu i wylądował w rowie.

W wyniku zdarzenia 23-letni pasażer osobówki trafił do szpitala ze złamaną nogą. Okazało się, że to prawowity właściciel samochodu. Jednak tego wieczoru za kierownicą toyoty usiadł jego 19-letni kolega, który wypił mniej alkoholu i dobrze się czuł. A przynajmniej tak tłumaczył się mundurowym. 

Mimo to badanie alkomatem wykazało, że nastolatek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Do tego nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje przewinienia odpowie przed sądem.