Lekarz zasnął na SOR w szpitalu w Zabrzu. W Internecie zawrzało. Oberwał autor posta

i

Autor: screenshot z grupy "Zabrze dla każdego" na Facebooku

Zabrze

Wrzucił do sieci zdjęcie śpiącego lekarza i liczył na oklaski. Internauci nie pozostawili mu żadnych wątpliwości

Pewien internauta wrzucił do sieci zdjęcie lekarza, który zasnął podczas dyżuru na SOR w zabrzańskim szpitalu. Zapewne liczył, że jego święte oburzenie na zachowanie doktora spotka się ze zrozumieniem. Ale się srogo przeliczył. A cała internetowa burza, którą wywołał, może mu się jeszcze odbić czkawką.

Lekarz zasnął za biurkiem na SOR w Zabrzu

We wtorek 7 maja na jednej z zabrzańskich grup na Facebooku pojawiło się zdjęcie pewnego lekarza. Mężczyzna siedzi na fotelu biurowym przed monitorem z otwartym plikiem. Jedną rękę trzyma na myszce, a drugą na klawiaturze.

Wszystko to wygląda najnormalniej na świecie - poza jednym szczegółem. Doktor uwieczniony na zdjęciu ma zamknięte oczy i zdaje się być pogrążony w głębokim śnie.

Lekarz z Zabrza zasnął za biurkiem. W Internecie rozpętała się burza

i

Autor: Screenshot z grupy "Zabrze dla każdego" na Facebooku

W sieci wybuchła burza. Internauci stanęli w obronie lekarza

Do sytuacji miało dojść na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. "Pan doktor z soru szpitala Biskupice zamiast leczyć ludzi to sobie smacznie śpi" - napisał oburzony mieszkaniec, który wrzucił zdjęcie na grupę (pisownia oryginalna - przyp. red.). 

Nie znalazł on jednak zrozumienia u pozostałych członków grupy. Wręcz przeciwnie - zdecydowana większość internautów skrytykowała zachowanie autora posta i stanęła w obronie lekarza.

Kilka osób zwróciło mu uwagę, że udostępnił zdjęcie lekarza bez jego zgody, co stanowi przestępstwo. Kolejni zauważyli, że doktor mógł zasnąć z przemęczenia po kilkudziesięciu godzinach pracy.

A skąd wiesz, czy facet nie ma podwójnego dyżuru i najzwyczajniej w świecie jest zmęczony. Najprościej jest zrobić zdjęcie z ukrycia, oskarżyć kogoś o nic nierobienie i opublikować na fejsie - napisała jedna z internautek.

Grupowicze wytknęli również autorowi, że wrzucił zdjęcie do Internetu, zamiast podejść do lekarza i zapytać, czy dobrze się czuje.

"Głupie i słabe to, naprawdę" - podsumował jeden z użytkowników najdelikatniej jak się da. Inni nie przebierali w słowach.

W naszej galerii zobaczysz komentarze wściekłych internautów pod postem ze zdjęciem śpiącego lekarza z Zabrza.