WOT pomaga kierowcom, którzy utknęli na granicach

i

Autor: WOT WOT pomaga kierowcom, którzy utknęli na granicach

Wojsko Obrony Terytorialnej pomaga kierowcom, którzy utknęli na granicach

2020-03-19 13:57

Żołnierze WOT pojawili się dziś na granicach, nie tylko by wesprzeć Straż Graniczną w prowadzeniu kontroli, ale także by pomóc tym, którzy utknęli na przejściu granicznym. Terytorialsi od rana roznosili kierowcom wodę oraz posiłki.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają kierowcom, którzy utknęli na przejściach granicznych. Od kiedy wróciły granice na niektórych przejściach kierowcy stoją nawet kilkadziesiąt godzin. Dlatego od dziś terytorialsi pomagają kierowcom i ich pasażerom, roznosząc im wodę oraz posiłki. Na miejscu działają też wojskowi medycy, którzy w razie potrzeby mogą udzielić zarówno kierowcom jak i pasażerom pomocy.

W sumie w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa  i wsparcie lokalnej społeczności w czasie pandemii włączyło się blisko
700 terytorialsów. Prócz wsparcia na granicach wspierają województwo śląskie i opolskie także logistycznie. Do działań wykorzystywane są wojskowe maszty oświetleniowe, namioty a także samochody ciężarowe i osobowe. Na wniosek wojewody żołnierze działają także na rzecz szpitali między innymi pomagając w transporcie sprzętu medycznego i rzeczy niezbędnych do przygotowania do działania szpitali przekształconych w związku z pandemią w szpitale zakaźne.

To jednak nie wszystko – terytorialsi pomagają także mieszkańcom województw śląskiego i opolskiego. Pod ich opieką jest blisko 40 kombatantów, z którymi są w stałym kontakcie. Są także gotowi by w każdej chwili wesprzeć osoby przebywające na przymusowej kwarantannie.

Imprezy odwołane z powodu pandemii
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?