Zbiórka żywności

i

Autor: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Nasze Mysłowice" Zbiórka żywności

Te święta dla niektórych mogą być wyjątkowo trudne. Stowarzyszenia nie mogą prowadzić zbiórek żywności dla najbiedniejszych

2020-03-19 13:27

Na świecie pandemia, w Polsce ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego, a tymczasem wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Dla niektórych mogą być one wyjątkowo trudne ponieważ organizacje przygotowujące paczki świąteczne nie mogą w tej chwili normalnie działać.

Każdego roku o tej porze w wielu sklepach odbywały się zbiórki produktów potrzebnych do stworzenia świątecznych paczek dla najuboższych. Teraz jest inaczej. W związku z epidemią żadna tak akcja nie jest możliwa. Dlatego w tym roku wiele osób na święta może zostać bez wsparcia.

- W tym miejscu apeluję do wszystkich o pomoc w zbiórce funduszy na paczki świąteczne dla najuboższych mieszkańców naszego miasta, gdyż ze względu na zagrożenie epidemiczne nie możemy prowadzić zbiórki żywności w marketach oraz zbierać środków przez wolontariuszy, co może spowodować brak możliwości pomocy dla najuboższych rodzin, w tym dzieci i seniorów - powiedział nam prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Nasze Mysłowice" Piotr Olszowski.

Rozwiązaniem mogą być wpłaty dokonywane na konto stowarzyszenia PKO BP 51 1020 2528 0000 0802 0461 2554 , zbiórki środków pieniężnych prowadzone w firmach oraz wystawienie puszek. Z pozyskanych środków zostaną zakupione produkty do paczek.

- W ten trudny czas dla nas wszystkich okażmy szczególne wsparcie najuboższym mieszkańcom - dodaje Piotr Olszowski.

Pieniądze potrzebne są też na zorganizowanie tradycyjnego śniadania wielkanocnego dla najuboższych w mysłowickim Szybie Bończyk. Jeśli ze względu na epidemię nie uda się go zorganizować, stowarzyszenie chciałoby przekazać potrzebującym świąteczne paczki.

Imprezy odwołane z powodu pandemii
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?