Posilek dla lekarzy

i

Autor: Szpital Specjalistyczny im. Prof. E. Michałowskiego

Wielki odzew na akcję #posilekdlalekarza. Śląscy medycy dziękują za wsparcie [AUDIO]

2020-03-19 12:28

Koronawirus zmienia świat na naszych oczach. I jak się okazuje się nie tylko na gorsze. Do niedawna lekarze, ratownicy medyczni czy pielęgniarki obrzucani obelgami, atakowani fizycznie i hejtowani w sieci. Dziś traktowani jak bohaterowie- którym ludzie finansują posiłki w szpitalach. Szczegóły na slask.eska.pl.

Wielki sukces akcji #posiłek dla lekarza

W tym tygodniu darmowe posiłki dotarły do Szpitala Specjalistycznego im. Prof. E. Michałowskiego w Katowicach. Ciepłe zupy, dania mięsne czy też wegetariańskie dostarczył Bar Mleczny KukuRyku.

Na początku moi pracownicy byli w szoku. Myśleli, że to fake news lub moja inicjatywa aby poprawić nastroje wśród personelu medycznego w trudnej sytuacji do której doprowadziła pandemia koronawirusa. Gdy lekarze czy też pielęgniarki zobaczyli posiłki a wraz z nimi dołączone dedykacje, to wzruszyliśmy się wszyscy- mówi Michał Nowrotek, szef Szpitala Specjalistycznego im Prof E. Michałowskiego w Katowicach.

W listach dołączonych do posiłków ludzie, byli pacjenci z Bielska- Białej, Jaworzna, Zakopanego i wielu innych miast, napisali: „kochamy Was”, „ jesteście wielcy”, „trzymamy za Was kciuki” na karteczkach widnieją serduszka.

Jesteśmy za te dowody wdzięczności bardzo wdzięczni. Jeszcze niedawno w naszym kierunku ludzie nie oszczędzali gorzkich uwag, hejtowali personel medyczny w Internecie. Dziś traktuje się nas z szacunkiem. Jak bohaterów. Bardzo dziękujemy. Jesteśmy bardzo wzruszeni - mówi Michał Nowrotek.

Katowice podczas kwarantanny
Wielki odzew na akcję #posilekdlalekarza. Śląscy lekarze dziękują. Posłuchajcie!