W Sosnowcu będą kręcić serial. Na kilku ulicach obowiązuje zakaz ruchu

i

Autor: UM Sosnowiec

Utrudnienia

W Sosnowcu będą kręcić serial. Na kilku ulicach obowiązuje zakaz ruchu

2024-05-14 10:22

Sosnowiec zmieni się w plan filmowy serialu "Przesmyk". Już od dziś na kilku ulicach wprowadzony został zakaz ruchu. Utrudnienia potrwają do czwartku.

Środula planem filmowym

Sosnowiec stanie się planem filmowym do nowego serialu "Przesmyk". Nagrania realizowane będą w środę i czwartek 15 i 16 maja br. w dzielnicy Środula w rejonie ul. Wieczorka, ul. Kossaka oraz ul. Wyspiańskiego. Już od dzisiaj (14 maja) w wyznaczonych miejscach wprowadzony zostanie zakaz ruchu.

- Będziemy bardzo wdzięczni za dostosowanie się do wprowadzonej organizacji ruchu oraz zaleceń członków służb porządkowych. Realizacja zdjęć będzie miała charakter jednorazowy. Przepraszamy za utrudnienia - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Sosnowcu.

"Przesmyk" to sześcioodcinkowy, współczesny serial szpiegowski, typu political-fiction. Jego akcja odbywać się ma na wschodniej flance NATO, tuż przed rozpoczęciem wojny za naszą wschodnią granicą - w Polsce oraz w Mińsku na Białorusi. Produkcja ma pokazać uniwersalne emocje oraz wybory osób, które zaangażowane są w walkę wywiadów i obronę granic polskich. Trzymająca w napięciu szpiegowska historia Ewy to opowieść o miłości, o wojnie i o pokoju. Serial rozgrywa się m.in. w środowisku polskich dyplomatów w Mińsku oraz mieszkających tam Polaków.

Serial jest produkcji TVN S.A., a jego reżyserem jest pochodzący z Katowic Jan P. Matuszyński, który na swoim koncie ma produkcje filmowe takie jak "Ostatnia rodzina", "Żeby nie było śladów" i seriale "Król" oraz "Wataha". Był on również jednym z twórców widowiska, które zainaugurowało obchody Europejskiego Miasta Nauki 2024 w Katowicach w Spodku. W roli głównej wystąpi aktorka Lena Góra.