W Katowicach jest już ponad 60 beboków. Najnowszego ma Uniwersytet Ekonomicznym

i

Autor: UM Katowice

Katowice

W Katowicach jest już ponad 60 beboków. Najnowszego ma Uniwersytet Ekonomicznym

Kolejny bebok dołączył do katowickiej kolekcji! Wczoraj przy Uniwersytecie Ekonomicznym odsłonięto beboka ekonomistę. Nadal nie został nazwany, dlatego trwa plebiscyt na jego imię.

Bebok ekonomista w Katowicach

W czwartek 20 czerwca Uniwersytet Ekonomiczny odsłonił swojego beboka. Figurka dołączyła do ponad 60 beboków, które znajdują się już na terenie Katowic. Nowego beboka odsłonięto podczas Rektorskiego Dnia dla Rodziny przed budynkiem Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych przy ul. Bogucickiej 5.

- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach od wielu lat silnie utożsamia się z regionem, w którym funkcjonuje. Odsłonięcie beboka Uczelni to wyjątkowy dzień, ponieważ również przez to działanie stajemy się częścią śląskiej legendy i folkloru. Wydarzenie to jest nie tylko symbolicznym gestem, ale też wyrazem naszej dumy z bogatej historii i tradycji Śląska. Liczymy na to, że ten uroczy stwór na stałe wpisze się w krajobraz naszego regionu, stając się symbolem szczęścia i pomyślności. Jestem przekonana, że Bebok UE Katowice stanie się nie tylko atrakcją dla studentów i turystów oraz połączenia tradycji z nowoczesnością. Wierzę, że przyniesie wiele radości, a także będzie nam przypominać nam o sile wspólnoty i śląskich wartości! - podkreśliła rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. inż. Celina Olszak.

Beboki na stałe wpisały się w krajobraz Katowic. Od 2021 roku ich kolekcja stale rośnie. Na ten moment w całym mieście znajdują się już 62 figurki z podobizną beboka. Każda figurka ma swoją własną historię i tożsamość.

Plebiscyt na imię dla beboka ekonomisty

Bebok Uniwersytetu Ekonomicznego nie ma jeszcze imienia. Podczas Rektorskiego Dnia dla Rodziny ogłoszony został plebiscyt. Uczestnicy wydarzenia swoje pomysły na imię mogli zgłaszać poprzez wrzucenie kartki z zapisanym imieniem do specjalnej skrzynki. Teraz każdy może wziąć udział w plebiscycie i zrobić to za pomocą internetowego formularza, który znajduje się TUTAJ. Zgłoszenia imion będą przyjmowane do 30 czerwca.