W ciągu dwóch dni w Parku Śląskim zaszczepiło się 1900 osób

2021-05-02 18:50

W niedzielę 2 maja szczepionkę firmy Johnson & Johnson przyjęło 895 osób w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę”, Dzień wcześniej preparat przyjęło 1005 osób.

Jak poinformowały służby wojewody śląskiego na ostatni dzień rządowej akcji przygotowano 1600 szczepionek. - Liczba jest wystarczająca dla wszystkich chętnych. Jeżeli zostaną szczepionki zostaną przekazane do punktu szczepień w szpitalu tymczasowym w MCK w Katowicach – powiedziała Radiu Eska Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

2 maja przed otwarciem tymczasowego punktu szczepień w Parku Śląskim zgromadziło się ponad pół tysiąca osób. Pierwsi chętni pojawili się już przed godziną 5:00. Po południu około godziny 15:00 kolejka się skończyła i w przeciwieństwie do poprzedniego dnia, wszyscy chętni zostali zaszczepieni w ekspresowym tempie.

Przypomnijmy, 1 maja w kolejce na szczepienie niektórzy musieli spędzić ponad 7 godzin. - Jest bardzo zimno, ale chcemy się zaszczepić jak najszybciej. To ważne dla nas i dla naszych bliskich. Dwa dni temu straciłam ojca przez COVID, a moja mama jest w izolacji. W moim przypadku szczepienie jest kwestią nadrzędną – mówili w rozmowie z Radiem Eska oczekujący na szczepienie mieszkańcy.

Kolejka do szczepień w Parku Śląskim w Chorzowie