Sport

W Bytomiu reprezentacja Polski zmierzyła się ze Słowenią. Starcie było toczone w szybkim tempie

19 kwietnia w Bytomiu został rozegrany mecz hokeja między polską reprezentacją a słoweńską. Podczas rywalizacji nie brakowało wrażeń i choć Polacy walczyli do końca przegrali z rywalami 1:3.

Hokejowa reprezentacja Polski przegrała ze Słowenią w Bytomiu

W piątek, 19 kwietnia w Bytomiu został rozegrany mecz hokeja, w którym zmierzyła się reprezentacja Polski i Słowenii. W piątkowym starciu nie zabrakło emocji. W pierwszej tercji wyborną sytuację miał m.in. Patryk Krężołek. Słoweńcy też często atakowali.

W 16. min Marcel Mahkovec wpakował krążek do bramki. Nasza drużyna wyrównała w drugiej tercji po precyzyjnym strzale Kamila Wałęgi w okienko bramki. W tej odsłonie Polacy mieli kolejne wyśmienite okazje, kiedy grali w podwójnej przewadze, ale nie zdołali pokonać słoweńskiego bramkarza.

W trzeciej tercji Bartosz Ciura stoczył pojedynek bokserski z Anze Kuraltem. W 47. min Blaz Tomazevic strzelił gola na 2:1 dla gości. Sporo pracy miał w obronie m.in. Kacper Maciaś, który grał w tym spotkaniu razem ze swoim bratem Krzysztofem.

Pod koniec rywale podwyższyli wynik na 3:1. Mimo porażki kibice oklaskami pożegnali polską drużynę, która ambitnie walczyła i pokazała sporo dobrych akcji.

Zobaczcie zdjęcia z piątkowego meczu hokeja.

Hokej na lodzie. Polska zmierzy się m.in. z Wielką Brytanią

Kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają za tydzień. W Nottingham 26 i 27 kwietnia (piątek i sobotę) zmierzą się z Wielką Brytanią, która też szykuje się do mistrzostw świata elity. W kwietniu ubiegłego roku właśnie w Nottingham gospodarze i Polacy wywalczyli awans do grona najlepszych drużyn globu. 3 maja podopieczni Roberta Kalabera zagrają na wyjeździe ze Słowacją, a 7 maja w ostatnim sparingu przed MŚ elity w Sosnowcu rywalem naszej drużyny będzie Dania.

Harmonogram pozostałych meczów reprezentacji Polski:

  • 26-27 kwietnia, Nottingham, POLSKA – Wielka Brytania,
  • 3 maja, piątek, Żylina, POLSKA – Słowacja,
  • 7 maja, wtorek, Sosnowiec, POLSKA – Dania.